Збитки для аграрного сектору України внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС можуть скласти $1,5 млрд.
Про це перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький сказав в ефірі телемарафону “Єдині новини”.
“Говорячи про збитки від підриву Каховської ГЕС, треба виділити два напрями. Перший — це дійсно, де є затоплення і вже отримані прямі збитки буквально сьогодні”, — сказав Висоцький.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
На правобережжі затоплено 10 тис. га сільськогосподарських земель. На лівобережжі, за даними моделювання та супутниковими знімками, збитки завдані десяткам тисяч гектарів угідь.
“Другий блок, який теж дуже важливий, стосується того, що з Каховського водосховища фактично постачалася вода для забезпечення зрошення близько 600 тисяч гектарів земель”, — додав Висоцький.
За його словами, прямого збитку від підтоплення на цих землях немає, але без подачі води не буде можливості вирощувати близько 4 млн т сільськогосподарської продукції.
Він зауважив, що на цих землях вирощувалася продукція на суму до $1,5 млрд.
Як відомо, вночі 6 червня о 02:50 російські терористи здійснили внутрішній підрив конструкцій Каховської ГЕС. У зоні підтоплення близько 80 населених пунктів. Каховську ГЕС повністю зруйновано, відновити її неможливо.
Читайте також: Мінагрополітики показало фрагменти зруйнованих гідромеліоративних систем через підрив ГЕС (відео)
Підрив Каховської ГЕС росіянами — це удар по глобальній продовольчій безпеці, яку ворог хоче знищити. Ця катастрофа вплине на систему зрошення на Півдні України, зазначив голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Перевантажувальний термінал компанії “Нібулон” (філія Козацька), що розташований на території селища Козацьке Херсонської області, опинився під водою внаслідок руйнування греблі Каховської гідроелектростанції.
Внаслідок знищення Каховської ГЕС затоплений єдиний в Україні державний осетровий завод. Це пряма загроза подальшому відтворенню популяцій осетрових видів риб, яка може призвести до зникнення цих реліктових видів у водоймах нашої держави.
Херсонський виробничо-експериментальний завод з розведення молоді риб, який знаходиться на тимчасово окупованій території Херсонщини, під загрозою повного затоплення. Зокрема, на одній з його виробничих дільниць у м. Гола Пристань, вода піднялася вже до 2,5 – 3 метрів. Затоплені риборозплідна дільниця, ставки вирощувальної дільниці, помпова станція та інші гідроспоруди. Під загрозою затоплення також і Новокаховська дільниця заводу.
Внаслідок знищення Каховської ГЕС збитки для рибної галузі від загибелі лише дорослих особин можуть сягнути 95 тисяч тонн або близько 4 млрд грн. Всього, за попередніми розрахунками, збитки від загибелі усіх біоресурсів складуть до 10,5 млрд грн.
Міністерство аграрної політики та продовольства України за попередніми оцінками, внаслідок терористичного акту росіянами на Каховській ГЕС, передбачає на Херсонщині затоплення орієнтовно 10 тисяч га сільськогосподарських земель на правобережжі. А також в декілька разів більше на лівому березі області, який зараз перебуває під окупацією.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!