Новини    30 жовтня 2017 10:17

Поляки розраховують на українські дешеві яйця


У польських магазинах дефіцит курячих яєць. Якщо вони і є, то коштують на чверть дорожче, ніж торік. Таких високих цін у країні не спостерігалось останні п’ять років, повідомляє Money.pl.

Причин відразу декілька. Спочатку в яйцях на фермах Нідерландів, Бельгії та Німеччини виявили заборонену речовину — фіпроніл. Потім на деяких птахофабриках зафіксували сальмонелу. До всього додався пташиний грип в Італії.

Нині поляки розраховують на поставки яєць з України. Мова йде про яйця торгової марки «Ясенсвіт», що належить групі «Овостар». Вона першою серед українських компаній отримала дозвіл на експорт до ЄС — у вересні 2017-го.

«Відкриття європейських кордонів дуже важливе для «Овостар». На даний час ми вже продали туди 2 млн штук яєць», — коментує Борис Бєліков, співвласник групи.

Щороку «Овостар» нарощує обсяги виробництва майже на 16% і має 8 мільйонів курей-несучок. Тільки за перші січень-вересень компанія виготовила понад 1,2 млрд яєць. До 2019-го поголів’я курей планують збільшити до 10 млн, а річний обсяг виробництва яєць — до 2 млрд.

Нині оптова ціна української продукції складає в середньому 1,33 грн або близько 18 центів за штуку. За останній рік вона збільшилась на 8%, проте лишається набагато нижчою, ніж на яйця польського виробництва.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...