Новини    17 жовтня 2017 17:49

Поля атакував західний кукурудзяний жук


На вітчизняних полях поширюється небезпечний шкідник – західний кукурудзяний жук, який може позначитися на рентабельності вирощування кукурудзи, передає agrotimes. Наразі шкідник зафіксований в восьми областях на 86 000 га, і ця площа постійно зростає.

Личинки шкідника живляться корінням кукурудзи. Коріння ушкоджується гнилями, погано розвивається. Ослаблені рослини стають сприйнятливішими до захворювань, у тому числі, грибних, бактеріальних, вірусних. Окрім того, пошкоджені рослини легко вилягають під вітрами та дощами, а значить механізоване збирання ускладнюється.

«Хрест на кукурудзі шкідник не поставить, проте значно ускладнить її вирощування», – зазначив Landlord старший агроном відділку на 3500 га «Зернопродукт МХП» Антон Корчан.

Поширенню жука сприяє сівозміна типу «кукурудза-соняшник-кукурудза». Також суттєво впливає технологія обробітку ґрунту.

«Жук живиться коренями кукурудзи, а тому з осені потрібно подрібнити мульчувачами стебла при землі й виконати якісне дискування чи оранку, – рекомендує Корчан. – Можна боротися зі шкідником за допомогою ЗЗР, а саме Кораген в суміші з ФОС інсектицидами, проте їх дія буде незначною».

Уперше в Україні західного кукурудзяного жука виявлено в Закарпатській області в 2001 році. Далі він поширився на сусідні області – Івано-Франківську, Львівську, Тернопільську, Хмельницьку, Чернівецьку та Вінницьку. В кінці вересня, за даними Держпродспоживслужби, шкідник зафіксований в Волинській області.

Ще немає новин у цій стрічці ...