Новини    15 листопада 2017 17:55

Полуницю в мішках можна вирощувати цілий рік


Збирати урожай полуниці можна в будь-який час року — навесні, влітку, восени чи навіть взимку. Це стає можливим при застосуванні технології вирощування ягід в мішках, повідомляє «Укравіт», яка займається виробництвом препаратів для хімічного захисту рослин.

Для виробництва підійде практично будь-яка споруда. Найголовніше — можливість підтримки постійної температури і вологості повітря. Приміщення має обігріватися та вентилюватися. 

Мішки використовуються діаметром 18-20 см, будь-якої довжини. Їх наповнюють ґрунтом з добривами та розташовують горизонтально — на підлозі чи стелажах. В мішках роблять розрізи по 8 см через кожні 20-30 см. У ці розрізи саджають полуницю.

Для забезпечення необхідної кількості вологи і поживних речовин рекомендують застосовувати крапельне зрошення. Кожен мішок довжиною 2-2,5 м має отримувати 1-2 літри води на добу.

«Така домашня ферма вже через кілька місяців приносить перший урожай, — зазначають в «Укравіт». — Досвідчені фермери говорять, що кожен кущ може принести кілька кілограмів ягід».

Полуниця є найпопулярнішою ягодою в світі. У структурі світової торгівлі її частка складає 63%.

За даними «Шувар», торік Україна знаходилася на сьомому місці серед країн-виробників полуниці в Європі. На зовнішні ринки продається понад 2 000 тонн полуниці, це лише 4% від виробництва. Для порівняння, експорт із Польщі щороку складає до 15 000 полуниці або 10% врожаю. Іспанія експортує 85% від виробленого — до 280 000 тонн.

Ще немає новин у цій стрічці ...