Новини    20 березня 2024 09:56

Польські фермери блокуватимуть дороги по всій своїй країні


Фермери в Польщі планують масштабні протести по всій країні у середу, 20 березня. Близько 500 місць по всій Польщі будуть обрані для демонстрацій з сільськогосподарською технікою та блокадами, включаючи під’їзд до Варшави, пише RMF24.

У Кракові протестувальники також планують акцію, через що поліція попереджає про можливі труднощі на дорогах, і закликає громадян пересісти на громадський транспорт.

У Гданську акція триватиме з 10:00 до 16:00, що може призвести до проблем з дорожнім рухом.

Сілезьке і Західнопоморське воєводства також очікують акції протесту.

У Люблінському воєводстві протестувальникам було заборонено проводити акцію на об’їзній дорозі міста з міркувань безпеки.

Вроцлав заборонив акції фермерів у своєму адміністративному районі через проблеми з дорожнім рухом та безпекою містян, що спровокувало намір оскаржувати це рішення у суді.

Нагадаємо, більшість агропродукції з України експортується морем, обходячи Польщу, але є товари, які не можна транспортувати морським шляхом. Хоча 86% агропродукції експортується морем через порти Одеси та Дунайського регіону, але є товари, які не можуть бути доставлені морським шляхом, і на них є попит, наприклад, у німецьких споживачів, які не можуть отримати цукор та вівсянку з Чернігівщини через порт у Гамбурзі. Це призводить до значних логістичних витрат.

Українські підприємства відчувають негативні наслідки страйків, які відбулися на західному кордоні. Ці страйки призвели до значних заторів на пунктах пропуску з Польщею та іншими сусідніми країнами.

Блокування кордону призводить до збитків в обох країнах. Щодо постачання харчових продуктів логістика стає дорожчою, але це майже не впливає на ціну товарів. Однак через підвищення цін на логістику можливо, що торгові мережі відмовляться від раніше запланованих знижок на товари.

Новини за темою:  «Кернел» першим в Україні випустив товарну аграрну ноту: новий інструмент для фінансування агросектору

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА), провівши опитування серед своїх членських компаній, встановила, що 98% опитаних компаній стикнулися зі зростанням транспортних витрат через страйки на західному кордоні. Про це повідомляє пресслужба ЄБА.

Литовські виробники зерна стверджують, що головною їхньою проблемою є не українське, а російське зерно, яке у великій кількості потрапляє до Європейського Союзу. Цю інформацію публікує LRT. За словами представника Литовської асоціації виробників зерна Аушріса Маціаускаса, вражає кількість російського зерна, яке пройшло через Латвію та Литву у 2023 році – понад 3 мільйони тонн. Загалом минулого року на ринок ЄС було імпортовано 12 мільйонів тонн російського зерна.

Блокада кордону польськими фермерами завдає шкоди обом країнам. Україна, однак, є самодостатньою в продовольстві, тому не очікується зростання цін. Польща поступово втрачає свої позиції в транспорті та транзиті, що призводить до переорієнтації логістичних ланцюгів та зміни напрямків товаропотоку. Це впливає на споживачів у Польщі, які втрачають доступ до якісних та доступних продуктів, а також на європейських переробників, які стикаються з проблемами в отриманні якісної сировини.

На українсько-польському кордоні виникла складна ситуація, яка створює виклики як для колишнього, так і для нового уряду Польщі, обладнаного різноманітними інструментами. Посол Польщі в Україні, Ярослав Гузи, в інтерв’ю DW висловив думку, що ситуація з протестами на кордоні – лише частина більш загальної проблеми, яка не обмежується польсько-українським конфліктом, але має європейський характер. За його словами, проблеми сільськогосподарських фермерів в Польщі не були вирішені через виборчий період та зміну влади.

У 2024 році Україна має намір відкрити декілька нових пунктів пропуску на кордоні з Угорщиною, Молдовою, Румунією та Польщею. Також планується відкриття спільного додаткового пункту пропуску з Молдовою, який останнім часом перебував на ремонті.

Новини за темою:  Щотижневий гороскоп з 12 по 18 травня 2025 року: нові рішення, глибші зв’язки та несподівані ідеї

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...