Новини    17 вересня 2017 20:14

Польські фермери платитимуть податок на українських заробітчан


Польський уряд планує до кінця року прийняти законопроект, згідно з яким фермери платитимуть податок на працевлаштування сезонних працівників, у тому числі іноземців, повідомляє Дєло.

«Це стосується сотні тисяч людей. Потрібно, щоб фермери могли легально наймати таких працівників, сплачуючи невеликий податок – близько 300 злотих на місяць», – каже Генрі Ковальчик, голова Постійної комісії Кабінету міністрів Польщі.

Очікується, що нові правила почнуть діяти в новому сезоні збору врожаю і вирішать проблему реєстрації іноземних працівників.

Згідно зі статистикою, Польща видала понад мільйон дозволів на в’їзд до країни. Однак скільки людей виїхало, а скільки лишилось працювати, невідомо.

Торік посвідку на проживання в Польщі попросили 95 500 українців. Це 68% від загальної кількості звернень. Зазвичай на заробітки їдуть жителі сусідніх із країною областей, наприклад, Львівської. Їх приваблює висока оплата праці. Якщо в Україні на зборі ягід можна заробити 8000 грн на місяць, то в Польщі – 20 000 грн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...