Новини    20 жовтня 2017 19:25

Поголів’я свиней стане найменшим за всю історію


На початку 2017 року поголів’я свиней в Україні було найнижчим за останні 10 років. З того часу свиней побільшало, проте їх все одно менше, ніж у 2016-му.

«Станом на 1 жовтня відставання від торішніх показників сягнуло 9,3% (6,76 млн голів проти 7,45 млн). Найбільше скорочення відбулося в сільськогосподарських підприємствах. Там утримується на 10,1% менше свиней, ніж торік», — коментує в Facebook Андрій Панкратов, cтарший експерт з сільськогосподарських ринків ФАО.

Серед причин такого скорочення експерт називає АЧС, низьку прибутковість у минулому році. Окрім того, високі ціни на живець пожвавили реалізацію.

В господарствах населення поголів’я проти торішнього зменшилось на 8,4%.

«Така тенденція продовжується уже сім років, і майже не залежить від тимчасових факторів, — каже Панкратов. — Професійний сектор, навпаки, чуттєвий до змін прибутковості й ризиків та проявляє прогнозовану реакцію. Поки ця реакція є дещо запізнілою. Наприклад, в ЄС пік цін спостерігався раніше, скоріше відбулося і збільшення виробництва».

За очікуванням ФАО, поголів’я в промисловому свинарському секторі зросте вже в найближчі місяці, оскільки прибутковість бізнесу стала найвищою за останні три роки. Водночас, перекрити спад поголів’я в господарствах населення не вдасться. Загальна кількість свиней на початок наступного року буде найнижчою за всю історію сучасної України – на рівні 6,1 млн голів.

Останнім часом свинина в Україні активно дорожчає. Виробники скаржаться на нестачу тварин забійних кондицій.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...