Новини    31 жовтня 2017 16:24

Поголів’я свиней на початок року буде найнижчим за всю історію


На рівні 6,1 млн голів зафіксують загальне поголів’я українських свиней на початок наступного року. За прогнозами ФАО, воно буде найнижчим за всю історію України.

Учасники та експерти ринку зійшлися на тому, що виною АЧС та неефективна підтримка з боку держави. Скорочення свиней станом на 1 жовтня становить мінус 10,1% свиней.

«Факторів цього скорочення багато — це і АЧС, і низька прибутковість в минулому році, наслідки якої почали проявлятися в повній мірі, і доволі високі ціни на живець, які підбадьорювали реалізацію, і ремонт потужностей та оновлення поголів’я відразу на декількох крупних підприємствах», — каже аналітик сільськогосподарських ринків та національний консультант ФАО Андрій Панкратов.

Тим часом в Україні формується ринок молодняку свиней. Сьогодні понад 15 компаній торгують молодими поросятами: «Камчатка», «Даноша», «Деміс-Агро», «Фрідом Фарм Бекон», «Галичина-Захід» та інші.

Бізнес із виробництва молодих поросят для подальшої відгодівлі в покупця, за оцінками президента Асоціації свинарів України Артура Лози, привабливий. Адже виробничий цикл з вирощування молодняку короткий, рівень цін на продукцію високий, а попит досі є незадоволеним.

Тим часом у господарствах населення скорочення поголів’я свиней відбувається без прискорення і продовжує тренд останніх семи років. На 1 жовтня різниця з попереднім роком складала 8,4% (3,334 млн голів проти 3,639 млн).

Ще немає новин у цій стрічці ...