Новини    19 вересня 2017 19:39

Поголів’я корів збільшилось лише на Житомирщині


За серпень в Україні отримано 1,28 млн тонн молока. Це на 47 000 тонн, менше ніж у липні, і демонструє традиційне сезонне скорочення. Торік у серпні було вироблено приблизно стільки ж продукції, свідчать дані Державної служби статистики.

Загалом з початку року виробництво молока склало 7,17 млн тонн. Чверть обсягу забезпечив промисловий сегмент. Решту 5,3 млн тонн молока отримано в господарствах населення.

Основними «молочними» центрами залишаються Полтавська, Черкаська, Харківська, Чернігівська та Київська область.

«Водночас чисельність корів в Україні скоротилася на 2% та склала 2,13 млн, — зазначає Яна Музиченко, аналітик Асоціації виробників молока. — Нарощенням поголів’я займається лише Житомирська область, яка додала 5% в порівнянні з минулим роком».

Реалізація промислового молока за вісім місяців цього року склала 1,7 млн тонн. Середня ціна за тонну – 6 900 грн, на 38,3% більше, ніж торік.

«Сировина прогнозовано подорожчала в серпні й продовжує ріст у вересні. Основні причини: сезонне зниження виробництва, високий експорт, дефіцит якісного молока – вищого та екстра ґатунку», – зазначив Максим Фастєєв, аналітик Інфагро.

За оцінками Економічного дискусійного клубу, з початку року наповненість внутрішнього ринку молокосировиною скоротилася майже на 4%. Через це середньодушове споживання населенням молочної продукції упало на 5,2 кг, склавши в середньому 135,7 кг на одну людину.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...