Новини    11 липня 2018 10:14

Погода сприяє поповненню запасів продуктивної вологи


Опади різної інтенсивності, місцями зі шквалами, грозами, градом спостерігалися по всій території країни. У більшості областей їх кількість за останню декаду червня склало 121-200% норми (28-58 мм), повідомляє УкрАгроКонсалт.

«На початку першої декади липня на всій території країни спостерігалася неоднорідна погода. Середньодобова температура повітря в західних, Житомирській та Вінницькій області була близька до норми або на 1,0-1,7 ° С нижче норми і становила 15,6-18,5 ° С. На решті території країни температура була близька до норми або на 1,0-4,6 ° С вище і становила 19,5-24,8 ° С», – йдеться у повідомленні.

В компанії кажуть, що максимальна температура повітря в найтепліші дні сягала до 29-34 ° С, у південних, східних та Дніпропетровській області – до 35-39 ° С. Мінімальна температура повітря в найхолодніші ночі знижувалася до 5-9 ° С в Запорізькій і Херсонській області – до 10-12 ° С.

«Запаси продуктивної вологи в метровому шарі ґрунту під озимими та ранніми яровими зерновими культурами на більшості площ північно-західної половини країни є достатніми і надлишковими для періоду дозрівання зерна. На багатьох площах східній частині країни запаси продуктивної вологи в метровому шарі ґрунту не перевищують 30-70 мм, місцями – 7-25 мм», додали в УкрАгроКонсалте.

Стан посівів кукурудзи переважно задовільний. Істотне зниження температури знизило інтенсивність процесів росту і розвитку культури. Ранньостиглі гібриди знаходяться на початку фази викиду волоті.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...