Подекуди дощі: якою буде погода в Україні 24 вересня

24 вересня, погода в Україні буде з дощами. Температура повітря підніметься до +27 градусів.
Прогноз погоди в Україні
“У вівторок, 24 вересня, опади пройдуть в Херсонській, Запорізькій, Донецької областях та в Криму. На решті території – невелика хмарність без опадів. Вдень найтепліше буде в Миколаївській області, до +27 градусів. Холодніше всього – в Криму +20…+22 градусів. Вночі холодніше всього буде в Сумській області + 7, тепліше всього – в Одеській, Донецькій областях, до +16 градусів”, – повідомили в Укргідрометцентрі.
Народні прикмети й традиції на 24 вересня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: під дубом лежить багато жолудів — до м’якої зими;
- яскраво світить сонце — чекайте на різку зміну погоди;
- птахи літають низько — до ранньої та холодної зими;
- почути як гримить грім — буде тепла зима;
- білка почала линяти від голови до хвоста — до довгої зими.
Серед наших предків існувала думка, що свята Текла є провісницею довгих та темних ночей. Дні ставали все коротшими і холоднішими. За традицією люди виходили вночі на вулицю і дивилися на зірки, щоб пророкувати майбутнє.
24 вересня в Україні та світі
24 вересня в Україні і світі святкують Міжнародний день караванника. Це професійне свято присвячене каравановожатим та всім учасникам транспортних колон і суднових караванів. Свято було засноване 1995 року Міжнародною асоціацією з координації вантажних операцій (ICHCA) для вшанування важливої ролі цих професіоналів в убезпеченні та ефективності вантажних перевезень. Дата святкування обрана на честь дня народження Вільяма Адамса, відомого британського мореплавця і навігатора, який вважається першим європейцем, що досяг берегів Японії. За іншою версією, свято приурочене до закінчення Гіджри — переселення пророка Магомета і перших мусульман з Мекки до Медіни.
Також 24 вересня Всесвітній день досліджень раку. Цей день присвячений підвищенню обізнаності про важливість досліджень у боротьбі з раком та підтримці наукових зусиль, спрямованих на пошук нових методів лікування та профілактики цього захворювання. Мета цього дня полягає у підвищенні обізнаності про важливість досліджень раку, підтримці наукових досліджень та інновацій у галузі онкології, залученні фінансування для дослідницьких проєктів та інформуванні громадськості про новітні досягнення у лікуванні та профілактиці раку.
А ще 24 вересня Всесвітній тиждень сітківки ока. Цей тиждень присвячений підвищенню обізнаності про захворювання сітківки ока та важливість своєчасної діагностики і лікування. Захід проводиться від 2010 року і має на меті інформувати суспільство про найпоширеніші дегенеративні хвороби сітківки, такі як макулярна дегенерація, діабетична ретинопатія та інші. Сітківка ока є внутрішньою оболонкою ока, яка складається з великої кількості клітин, що чутливо реагують на світлові промені. Саме на сітківку проєктується зображення, яке потім перетворюється на нервові імпульси і передається до мозку, де ідентифікується як зоровий образ.
24 вересня Всесвітній день проти патентів на програмне забезпечення. Цей день був заснований 2008 року за ініціативою Глобальної коаліції компаній-розробників програмного забезпечення, різних асоціацій та незалежних розробників. Основна мета цього дня — підвищити обізнаність про проблеми, пов’язані з патентуванням програмного забезпечення. Патенти на програмне забезпечення можуть обмежувати інновації та створювати бар’єри для малих і середніх підприємств, які займаються розробкою програмного забезпечення.