Новини    26 вересня 2017 10:26

Площі під зрошенням на сході треба збільшити на 50%


При 10-12 млн га земель під зрошенням, середній урожайності кукурудзи 120-140 ц/га та ціні на зерно $150/тонна Україна може щорічно отримати $13-16 млрд  додаткових коштів.

У цьому переконаний голова наглядової ради ТОВ «Агрофірма «Сади України» Олексій Зайцев, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Формула для обрахунку проста – врожай на ділянках зрошення мінімум удвічі перевищує врожай на богарі», – стверджує він.

За словами Олексія Зайцева, на півдні та сході України площі під зрошенням потрібно збільшувати мінімум на 50%, у центрі – на 30-40%.

«Багато аграріїв цікавляться зрошенням, оскільки це є прямим шляхом до збільшення врожаїв, а отже, і прибутків. Проте відсутність державних каналів водопостачання та фінансової підтримки унеможливлює розвиток таких програм в Україні», – додає він.

Раніше повідомлялося, що сучасне садівництво вимагає монтажу системи крапельного зрошення, що за умов семирічної оренди землі в цілому економічно невигідне. Майже усюди у світі при закладанні садів використовуються сучасні системи зрошення. Без цього одержати конкурентну за якістю та ціною продукцію неможливо».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...