Новини / Садівництво     09 лютого 2022 10:23

Площі під садами в Україні скоротилися майже на 120 тис. гектарів

Ключові експортні позиції — яблучний сік, горіхи, яблука та груші

З початку 2000-х років загальні площі під плодовими та ягідними насадженнями скорочуються, що свідчить про перехід від екстенсивного садівництва, сильнорослих підщеп та великих схем садіння до більш компактних інтенсивних насаджень. Про це повідомляє Agroportal.

«Так, з 2001 до 2020 року загальна плодоносна площа насаджень, включаючи сади населення, скоротилася з 309,1 тис. га (з них 171 тис. га — промислові сади) до 191 тис. га (43,5 тис. га — промислові)», — заявив заступник директора Інституту садівництва НААН України Олександр Ярещенко.

За його словами, традиційно найбільше вирощують яблука — 43% від загальної площі. Ключові експортні позиції — яблучний сік, горіхи, яблука та груші.

«Останні чотири роки серед нових насаджень найбільш активно висаджують горіхи. Так, у 2018 році було закладено понад 2,3 тис. га горіхових насаджень, у 2019 році — 1,6 тис. га, у 2020 році — 809 га. Після горіхів найбільш популярними для закладки є кущові ягідники», — додає Ярещенко.

Довідка. Яблуні займають половину від загальної площі плодово-ягідних насаджень. Велика частина яблуневих садів, а саме — 62%, перебувають у володінні домогосподарств. Більша частина яблуневих садів розміщена в Вінницькій, Хмельницькій, Чернівецькій, Закарпатській та Львівській областях. На ці регіони припадає понад 60% валового збору яблук.

Раніше Landlord повідомляв, що на Вінниччині безкоштовно віддають 30 гектарів яблуневого саду на дрова.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також