Новини    25 вересня 2018 14:11

Питому вагу у збільшенні експорту молочних продуктів дало вершкове маслу


За останній період Україна демонструє зниження експорту молочних продуктів, тоді як масло – єдиний продукт, показник поставок якого демонструє позитивну динаміку (+16,2% за січень-серпень 2018 року), повідомляють в аналітичному департаменті Ради з питань експорту продовольства (UFEB).

«За період січень-серпень поточного року експортний показник масла становив 21,5 тис. т. із загальною вартістю $92,4 млн згідно з даними Державної митної служби. А основними країнами-покупцями вітчизняного вершкового масла були Марокко – 22,9%, Туреччина – 14,3% та Нідерланди – 9,5%», – зазначають в UFEB.

«Девальвація гривні стимулюватиме експортні відвантаження ключових молочних продуктів, особливо масла», – додає експерт.

Загалом, за даними Мінагрополітики, за січень-серпень 2018 року Україна експортувала понад 130 млн тонн молокопродуктів на загальну суму $228,3 млн, що більше на $17,8 млн порівняно з аналогічним періодом минулого року.

«За вісім місяців поточного року Україна збільшила експорт молокопродуктів до ринків інших країн майже на $17,8 млн порівняно з аналогічним періодом минулого року. Перше місце серед експортних позицій зайняло тваринне масло, якого було експортовано на загальну суму $92,4 млн. Друге місце – згущене молоко на $43,7 млн, третє – казеїн на $30,6 млн», – прокоментувала заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

За її словами, Україна також експортувала за цей період українських сирів на суму $20,04 млн, молочної сироватки на $14,1 млн, морозива на $11,9 млн, молока та незгущених вершків на $9,7 млн, кисломолочної продукції на $5,7 млн.

Найбільшими покупцями українського вершкового масла стали Марокко – $21,2 млн, Туреччина – $13,2 млн та Нідерланди – $8,8 млн. Сири всіх видів та кисломолочний сир було експортовано з України в основному на ринки Казахстану з сумою експорту – $9,02 млн, Молдови – $5,2 млн, Єгипту – $2,6 млн.

«Імпорт з України молочних продуктів також збільшився за даний період та становив $55,9 млн. Найбільше ми імпортували сирів на загальну суму – $38,3 млн, тваринне масло – $4,8 млн та кисломолочну продукцію на суму понад $5 млн», – резюмувала Ольга Трофімцева.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...