Новини    31 серпня 2018 09:43

Підвищення вимог до молока збільшує різницю цін між ґатунками


Підвищення вимог до параметрів якості молока, яке надходить на переробку, впливає на збільшення розриву між ціною молока екстраґатунку та інших. Про це повідомляють в Асоціації виробників молока.

Крім цього, зниження постачання молока на переробку через сезонність та посушливу погоду вплинуло на зростання закупівельних цін на молоко.

«Основний приріст в ціні відбувся в другій половині серпня. Екстраґатунок тоді подорожчав на 20 коп. — до 9,29 грн/кг (з ПДВ). Середня ціна на молоко цього ґанку у серпні склала 9,19 грн/кг, що на 21 коп. вище ціни липня», підрахували аналітики асоціації.

Та додали, що вищий ґатунок у липні коштував 8,51 грн/кг, що на 5 коп. вище ціни липня. Перший ґатунок купували по 7,98 грн/кг, що на 2 коп. нижче ціни липня.

На думку фахівців, ціни на молоко продовжать ріст і у вересні, зростання складе близько 10-15 копійок на молоко екстра сорту.

«Цьому слугуватиме «відлига» на світовому молочному ринку та подальше зниження продуктивності корів та обсягів надходжень молока на переробку», пояснили в асоціації.

Разом з цим, складні посушливі умови влітку мали негативний вплив на якість та кількість заготовлених кормів, що відобразиться на вартості кормового дня та собівартості виробництва молока. Схожа ситуація наразі у європейських сусідів. Через посуху собівартість там зросла на 9,9% протягом серпня.

Нагадаємо, як раніше повідомляв LANDLORD, молоко другого ґатунку буде прийматись до 1 січня 2020 року на будь-які цілі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...