Новини / Рослинництво     05 листопада 2018 13:38

Підвищення ціни на цибулю посприяло збільшенню пропозиції імпорту


На минулому тижні українські виробники цибулі намагалися підвищити ціни на якісну продукцію, однак вже сьогодні змушені поступитися в ціні через низку причин.

Відомо, що на минулому тижні деякі фермери вже декларували ціни на цибулю високої якості на рівні 10 грн/кг ($ 0,35 за кг). Сьогодні ж аграрії готові реалізувати продукцію по 8-9 грн/кг ($0,28-0,32 за кг).

Що ж змушує виробників йти на такі цінові коригування? Перш за все, помітне зниження торгової активності, адже роздрібні мережі та гуртові компанії почали відмовлятися купувати цибулю за поточними цінами, шукаючи альтернативи на зовнішніх ринках. Це ж посприяло збільшенню пропозиції імпортної цибулі, зокрема з Азербайджану, яку продавці пропонували по 8-8,5 грн/кг ($0,28-0,30 за кг).

До відома. Наразі якісна цибуля в українських господарствах коштує в середньому втричі дорожче, ніж у першій половині листопада 2017 року. У прискоренні темпів зростання цін на цю продукцію в Україні у другій половині сезону фермери впевнені, оскільки, на їхню думку, в Україні обмежена пропозиція цибулі високої якості. До того ж дана продукція користується активним попитом з боку європейських імпортерів, адже в більшості країн ЄС також спостерігається суттєве зниження врожаю цибулі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!