Новини / Фінанси     30 листопада 2018 08:16

Підвищення антидемпінгових мит на російські добрива не буде. Компанії Фірташа програли суд

Суд визнав нечинним рішення про збільшення антидемпінгових мит на російські добрива Карбамід та КАС. Здорожчання вимагали компанії Дмитра Фірташа. Аграрії впевнені, що підвищення мит завдасть більших збитків українській економіці ніж російській.

Про це повідомляє прес-служба Всеукраїнської Аграрної Ради.

27 листопада шостий апеляційний суд визнав нечинним рішення судді Євгенія Аблова, згідно з яким збільшувалися антидемпінгові мита на російські Карбамід і КАС.

Здорожчання вимагали  ПАТ “Азот”, ПАТ “Концерн Стирол” і ПАТ “Сєвєродонецьке об’єднання Азот”. Ці компанії входять до групи компаній Ostсhem Дмитра Фірташа. Суддя Аблов, приймаючи рішення щодо збільшення мит, вказав, що їхню собівартість потрібно вираховувати, беручи до уваги не українські ціни на газ, а німецькі, пояснюють в ВАР.

Введення заборонних мит і ембарго на імпорт російських азотних добрив завдасть набагато більших збитків українській економіці, аніж російській, вважає заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Михайло Соколов.  Зараз вартість добрив в Україні одна з найвищих у світі. Навіть в Росії – на 20-30 % вони дешевші.

Читайте: Лежали просто неба: на Сумщині ліквідували 43 тонни oтрутoхімікaтів

Згідно з даними ВАР, холдинг OstChem й досі винен українським аграріям. У 2016-2017 році фермери добрива оплатили, але так їх і не отримали.

Як повідомляв LANDLORD, затрати фермерів ростуть. За перші 9 місяців 2018 р. витрати на сільгоспвиробництво в Україні збільшилися на 14,7 % проти аналогічного показника 2017-го.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі