Новини    12 листопада 2023 13:49

Під час вступу України в ЄС аграрні питання будуть одним із каменів спотикання — Непран


Перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України Михайло Непран висловив думку, що Україні буде непросто при вступі в ЄС через економічну, а особливо аграрну точку зору. Він назвав це питання “одним із каменів спотикання”.

На його думку, з політичної точки зору підписати угоду про вступ реально, але складнощі почнуться тоді, коли почнуться питання економіки.

“І ми це вже бачимо на прикладі експорту агропромислової продукції до країн ЄС. І сьогоднішнє блокування польськими перевізниками кордону — це вже наше відпрацювання, наша репетиція, наш тестовий режим вступу до ЄС. Тому що з економічної точки зору ми велика і дуже виявляється для Європи досить конкурентоспроможна країна”, — сказав він в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Він пояснив, чому проти виступають перевізники з Польщі.

“Тому що їхній бізнес був на прикордонній співпраці, на тому, що ми мали отримувати дозволи на проїзд через Польщу далі до країн ЄС, на тому, що вони наймали наших водіїв, які працювали на їхніх машинах, а коли ми почали йти і возити напряму, виявилося, що польські перевізники неконкурентоспроможні, вони зазнають збитків, вони на межі банкрутства. І так у дуже багатьох галузях”, — додав перший віцепрезидент.

За його словами, коли неофіційні переговори тривали ще 10-15 років тому у Брюсселі казали: “Ви економічно дуже велика країна, ЄС перетравити буде дуже важко”.

Нагадаємо, міністри сільського господарства та рибальства країн ЄС наголосили на солідарності з Україною та наміром надалі сприяти експорту українського продовольства. Йдеться як про світові ринки, так і Євросоюз.

У жовтні в єврозоні посилилися рецесії через те, що спад ділової активності прискорився. Водночас попит у домінуючій галузі послуг ще більше ослаб.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...