Новини    22 грудня 2017 14:07

Перша п’ятірка продуктів, які найбільше зросли в ціні за рік


За рівнем популярності новини про ціни на продукти не поступаються політичним. У кожній країні середній клас фокусується на можливостях заробити. Люди з невеликими статками розуміють, що можливості заробити більше в них немає, тому єдине, що можна зробити – це зекономити. Саме через те в країнах із невисоким рівнем життя, в тому числі й у Східній Європі, тема цін є найбільш популярною, як і в Україні. Чим далі від’їхати від великих міст, тим більше людей цікавлять ціни, а не гроші. Про це пише голова Української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Економісти асоціації проаналізували зростання цін за рік та склали рейтинг п’яти продуктів, які додали у вартості найбільше. До списку потрапили м’ясні та молочні продукти. За словами Олексія Дорошенко, лідером зростання ціни у 2017 році в Україні є сало —  подорожчало на 28 гривень за кілограм, що на 68% більше від ціни минулого року.  Інші продукти в рейтингу зросли від 20 до 27 гривень за кілограм.

«На першому місці, найулюбленіший продукт українців – сало, яке в цьому році подорожчало на 28 грн за один кілограм. Друге та третє місце зайняли м’ясо свинини і вершкове масло, які додали в ціні однаково – 27 грн за кіло. На четвертому місці – яловичина, яка за 2017 рік виросла в ціні на 26 грн за кілограм. П’яте місце займає сир м’який, вартість якого зросла на 20 грн», – заявив він.

Також експерти Асоціації склали рейтинг продуктів, які подорожчали у відсотковому еквіваленті. Тут до списку лідерів додались ще й овочі. Фахівці організації зазначили, що три продукти в Україні протягом року подорожчали більш ніж на 50%.

Сало є лідером і в цьому списку з показником в 68%. Друге місце зайняв буряк, вартість якого за рік виросла на 58%. На третьому місці розташувалася морква. Ціни на цей овоч піднялися на 57%. На четвертому місці свинина з 37% зростання. Та замикає топ-5 яловичина, яка збільшилась у ціні на 30%

У найближчі роки ситуація кардинально не зміниться, вважає Олексій Дорошенко.

«Дохід громадянина будь-якої країни, пов’язаний із ВВП на душу населення. За підрахунками Асоціації постачальників торгових мереж на підставі даних МВФ, до 2022 року номінальне зростання доходу українців становитиме 37%. Реальне збільшення доходу не перевищить 20%. Тобто в 2022 році рівень життя буде аналогічним 2011 року. Після шокуючих цифр падіння української економіки на 28% у 2014 році та 31% у 2016 році підняття доходу за 5 років на 20% виглядає поміркованим. Через це прагнення та інтереси громадян із невисоким доходом мало зміняться, а середній клас не відновиться», — зазначив він.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...