Новини / Рослинництво     15 лютого 2019 14:06

Перевірено на огірках і томатах: нова добавка до тепличного ґрунту економить кошти фермерів

Фінська компанія Mosswool завершує будівництво заводу, який вироблятиме нове середовище для вирощування тепличних овочів. Продукт, що є комбінацією моху і торфу, підлягає компостуванню, отже, нова технологія скорочує витрати фермерів на утилізацію відходів.

Про це повідомляє Horti Daily.

Середовище Mosswool для вирощування рослин у захищених умовах виготовляється зі сфагнового моху, який збирають за допомогою запатентованого екологічного методу. Плити Mosswool являють собою комбінацію моху і торфу, вони зберігають форму протягом усього періоду культивування. Після завершення процесу плити можна легко переробляти як зелені відходи.

ЧитайтеВід 0,5 до 29%: як за місяць в Україні подорожчали продукти харчування

Компанія Mosswool вже успішно провела тестування нового середовища спільно з фінськими виробниками томатів і огірків. Також випробування проводив Інститут природних ресурсів Фінляндії. Доведено, що, порівняно з традиційним ґрунтом для теплиць, Mosswool демонструє кращу буферну здатність як для води, так і для добрив, більше врівноважує рН, а також має антисептичні властивості.

Також суттєвою перевагою технології Mosswool є те, що вона економить кошти тепличним фермерським господарствам: використані плити можна компостувати разом з рослинними залишками, що мінімізує витрати на утилізацію відходів.

Новий завод запрацює вже у 2019 р. Крім Фінляндії, Mosswool реалізуватиме свою продукцію в Нідерландах, Німеччині та Бельгії.

Landlord раніше повідомляв про те, що українець у підземній теплиці вирощує гігантські лимони.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також