Новини    18 грудня 2017 13:58

Перестиглі яблука: польські садівники притримали товар


Під час новорічних свят польські садівники навряд чи зможуть добре заробити продажем яблук, оскільки ціни на ці фрукти від початку грудня знизились на 5%. Як зазначає «Інфо-Шувар», за оцінками продавців на гуртових ринках, пропозиція яблука в Польщі зараз є більшою за реальний попит.

Врожай яблук в Польщі цього року був не найкращим, і садівники заклали в сховища досить багато неякісного яблука. Фермери не продавали їх влітку та восени на переробку, хоча ціни були  рекордно високими (0,25-0,26 EUR/кг). Зараз переробні підприємства закуповують сировину на 30% дешевше. Отже в цьому випадку стратегія вичікування виявилась програшною. Подешевшало й десертнє яблуко: відносно осені його ціна знизилась на 25 % до 0,3-0,35 EUR/кг.

Нагадаємо, ще влітку 2017 року фахівці WAPA спрогнозували недобір врожаю польського яблука до минулого року на рівні 30%. Загальний валовий збір мав скласти 2,9 млн тон. Це найнижчий показник за останні 7 років.

Яблука подорожчали в 2 рази порівняно з минулорічними цінами. Втім, фахівці ринку вважають, що в другій половині сезону ціни на польське яблуко будуть здебільшого формуватись під впливом експортного попиту. Але тут якраз може виникнути проблема. Країни ЄС можуть відмовитись від неякісних фруктів.

До того ж постачання польских яблук на ринок РФ може бути повністю перекрито з Нового року. З січня в цій країні планують ввести кримінальну відповідальність за поставки продукції, відносно якої введено ембарго.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...