Новини    29 жовтня 2018 14:05

Переробні підприємства почали підвищувати закупівельні ціни на соняшник


За останній тиждень ціни на соняшник виросли на 100 грн/т, з 10200 грн/т до 10300 грн/т на базисі EXW-елеватор та з 10200-10600 грн/т до 10300-10700 грн/т на базисі СРТ-завод. Експортні ціни на товар виросли на 3 $/т для поставок в листопаді-грудні. Про це повідомляють на сайті «Електронної зернової біржі України».

Аналітики вважають, що підвищення цін обумовлене бажанням переробників стимулювати більш активні продажі з боку виробників, які наразі притримують партії соняшнику в очікуванні подальшого зростання цін.

За даними Мінагрополітики, в Україні станом на 26 жовтня з 96% площ намолочено 13 млн т соняшника з врожайністю 2,28 т/га.

«Це дає підстави вважати, що прогноз отримання в поточному сезоні рекордного врожаю соняшника у 15 млн т не підтвердиться. Хоча варто враховувати заниження аграріями реальних показників виробництва, оскільки саме соняшник найчастіше реалізовується на тіньовому ринку», – кажуть аналітики.

За оцінками Української аграрної конфедерації, чверть вітчизняного ринку соняшника працює в тіні. Це створює дисбаланс між обсягами виробництва й переробки та експортом олії та шроту, а також ускладнює роботу компаній, що працюють офіційно.

Прогнози збільшення переробки соняшника призвели до падіння ціни на олію з поставкою в листопаді-грудні на 10-15 $/т, що відповідає тенденціям світового ринку.

Експерти очікують, що найближчим часом ціни на соняшник продовжать знижуватися, особливо з урахуванням рекордного врожаю та тенденцій ринків рослинних олій.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...