Новини    09 жовтня 2018 11:53

ПДВ на молочні продукти в Україні на 15% вище, ніж в ЄС


Ставка ПДВ на молочні продукти в Україні на 15% вища за європейську. Про це повідомляють в аналітичному відділі Асоціації Виробників Молока. Так, сьогодні ПДВ в Україні на «молочку» становить 20%, тоді як у Німеччині – 7%, у Франції – 5,5%, а в Польщі взагалі – 5%.

«Таким чином, якби ставка ПДВ в Україні стала хоча б на рівень Німеччини, то ціни були б наближеними до таких: молоко 3,2% жирності – 24,19 грн/кг замість поточної 28,27 грн/кг; масло – 176,78 грн/кг замість сьогоднішньої 206,53 грн/кг; сир Російський 50% жирності – 156.64 замість 183 грн/кг. Порівняння йдуть з цінами станом на 05.01.18», – йдеться у повідомленні.

Українці значно переплачують за життєво необхідні продукти, тому змушені зменшувати кількість молочних продуктів в раціоні. Державна служба статистики повідомляє, що 2017 рік став роком рекордно низького рівня споживання молочних продуктів на душу населення — 188,5 кг на людину при нормі 380 кг і показники продовжують падати.

Інфографіка АВМ

«Ще 10 років такої політики і ми будемо змушені забути про питання розширення асортименту чи виходу на інші ринки, а доведеться вирішувати проблеми здоров’я нації», – говорить Олена Жупінас, керівник проекту «Гуртові закупівлі молока».

В асоціації зазначили, що також в Україні триває скорочення поголів’я корів — мінус 7,5% за останні п’ять років. Умовний молочний індекс (УМІ), який використовується як індикатор рентабельності виробництва, лише протягом останніх 6 місяців упав на 40%. Востаннє такий тренд відзначався в 2012 році.

«Важливо пам’ятати, що молочна галузь Європи тримається на держпідтримці, з року в рік демонструючи свою збитковість. В ЄС діє ряд програм підтримки молочного фермерства, як стабільних (наприклад за працівника) так і ситуативних (складна ситуація на ринку, примусове збування поголів’я та зменшення виробництва молока). Якщо ми хочемо підняти рентабельність молочного бізнесу в Україні, треба створити схожі правила гри на внутрішньому ринку», – зазначила Ганна Лавренюк, віце-президент АВМ.

Для покращення ситуації в асоціації пропонують Верховній Раді ухвалити законопроекти №7420-1,2 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зниження ставки податку на додану вартість для деяких видів сільськогосподарської продукції».

«Законопроект про зниження ставки ПДВ на молочні продукти дасть можливість зробити їх доступнішими для пересічного споживача та підвищити попит на внутрішньому ринку», – говорить Ганна Лавренюк.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...