Новини    26 квітня 2018 12:25

ПАТ «АГРАРНИЙ ФОНД» побудує млин на базі обладнання від турецької компанії «АLAPALA»


Контракт на поставку обладнання для борошномельного комплексу між ДП ПАТ «Аграрний фонд» та турецькою компанією «Alapala Makina Gida Sanayi Ve Ticaret A.Ş.» підписано в Анкарі. Про це повідомляє прес-служба державного підприємства.  Підписання контракту відбулося по завершенню засідання Міжурядової українсько-турецької комісії торговельно-економічного співробітництва 12 квітня.

Згідно повідомленню, вартість першої частини рамочного контракту – 2,5 млн євро. Сума товарного кредиту – 2 млн євро. Планується, що виробничі потужності млина складатимуть 300 тонн переробки зерна у борошно на добу.

«Підприємство буде устатковане високотехнологічним обладнанням, аналогів якого в Україні ще немає. Обладнання такого рівня дасть можливість розширити лінійку продукції (хлібопекарські ті кондитерські суміші, вітамінізоване борошно), яка повністю задовольнить потреби українських сімей, а також виробників кондитерських, хлібобулочних та макаронних виробів», – йдеться у повідомленні.

За інформацією ПАТ «Аграрний фонд», виробництво обладнання буде відбуватися протягом 6 місяців. Згодом – доставка в Україну, монтаж та запуск виробництва. Введення борошномельного комплексу в експлуатацію має відбутися через 18 місяців.

«Наразі ПАТ «Аграрний фонд» розглядає чотири області, де може бути побудований майбутній борошномельний комплекс – Київська, Черкаська, Харківська, Вінницька. Вибір саме цих областей обумовлений тим, що тут є всі необхідні складові для успішної роботи нового борошномельного підприємства: сировина, велика кількість споживачів та дефіцит переробних підприємств», – заявили в ДП.

За словами, голови правління ПАТ «Аграрний фонд» Андрія Радченка, для державного підприємства цей контракт, на умовах товарного кредиту – є вигідним.

«Попит на продукцію українського агарного виробництва та продукти його переробки щороку зростає, і Україна має всі можливості його задовольняти. Аграрний фонд уклав вигідний контракт з турецькою компанією «Alapala» на умовах залучення товарного кредиту строком на три роки. І вже за півтора роки в Україні буде нове високотехнологічне виробництво, яке задовольнить потреби українських виробників», – додав Андрій Радченко.

За даними ПАТ «Аграрний фонд», наразі підприємство не має власних виробничих потужностей.

«Державне підприємство, 100% якого належать державі. Підприємство входить до топ 20 найприбутковіших державних підприємств України. Частка ПАТ «Аграрний фонд» на внутрішньому ринку зерна – 20%, частка ПАТ «Аграрний фонд» на внутрішньому ринку борошна – 13%. На даний момент Товариство не має власних виробничих потужностей», – додали в Аграрному фонді.

Довідково: Alapala Group (Турецька Республіка) посідає друге місце серед найбільших світових підприємств у сфері виробництва та будівництва обладнання для борошномельної промисловості. Alapala Group включає 7 компаній, які спеціалізується на будівництві об’єктів харчової промисловості та виготовленні обладнання для виробництва, транспортування та переробки зернових культур.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...