Новини    19 вересня 2018 10:11

П’ята частина бюджету Мінсільгоспу Німеччини витрачається на проекти в українському АПК


Через Федеральне міністерство продовольства та сільського господарства Німеччини впроваджується 5 проектів, на які спрямовується 1/5 загального бюджету для реалізації двосторонніх Українсько-Німецьких проектів. Про це заявив парламентський держсекретар Федерального міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини Міхаель Штюбген, під час 15-го засідання Німецько-Українського аграрного комітету. Українську сторону очолювала заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

Зокрема:

  • Німецько-український аграрно-політичний діалог (АПД);
  • Проект «Надання консультацій Україні з аграрної торгівлі в рамках ПВЗВТ між ЄС та Україною»;
  • Проект у сфері екологічного землеробства;
  • Проект «Сприяння розвитку професійної освіти в аграрних коледжах України»;
  • Німецький Аграрний Дослідний Центр в Україні.

За словами Ольги Трофімцевой, для подальшої співпраці Мінагрополітики розглядає співробітництво в лісогосподарської галузі, ветеренарії та підготовці висококваліфікованих фахівців для роботи з новітніми агротехнологіями.

«Я дуже вдячна нашим німецьким колегам за активну співпрацю в сільськогосподарському секторі.  Йдеться не тільки про двосторонню торгівлю аграрними та харчовими товарами. Де я відмічу дуже позитивну динаміку, за результатами 2017 року товарообіг товарами АПК збільшився на $ 223,9 млн та становив $846,9 млн. Та й ефективність співробітництва в рамках двосторонніх коопераційних проектів, які допомагають нам створити стійку основу для розвитку  зовнішньої торгівлі для українського АПК»,-наголосила заступник Міністра з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

За даними Мінагрополітики, у 2017 році експорт української сільськогосподарської продукції до Німеччини збільшився на $157 млн (на 64,3%) і склав майже $402 млн. Основні експортні товарні групи: насіння олійних культур; зернові злаки ;мед натуральний; м’ясо та субпродукти; вироби із зерна і хлібних злаків. Імпорт німецької продукції в Україну збільшився на $ 66,6 млн (на 17,6%), у порівнянні з 2016 роком, та склав $ 444,9 млн.  Основні імпортні товарні групи: різні інші харчові продукти; тютюн та вироби з нього; спирт; какао-боби, продукти з нього; ефірні масла; насіння олійних культур; м’ясо та субпродукти; живі тварини.

Ще немає новин у цій стрічці ...