Новини    21 вересня 2018 16:09

Отруєння хімікатами на Тернопільщині: перевірка виявила порушення на агрофірмі


Станом на 12:30 21.09.2018 постраждало 252 жителів, села Іване-Пусте Борщівського району Тернопільської області після проведення агротехнічних робіт. З них 99 дітей від 0 до 18 років. Про це повідомляють у Держаній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Так, управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області повідомили місцеві лікарі про отруєння невідомою речовиною жителів села 20 вересня о 15:18.

Мешканці села пов’язують своє отруєння із хімічною речовиною, якою проводили агротехнічні заходи місцеві аграрії на полях Мельниця-Подільської селищної ради.

«Встановлено, що голова селищної ради був поінформований про проведення заходів, але із порушенням термінів (інформацію отримав 17.09.2018 р.). Зі слів голови, він попередив тільки керівників ЗОШ та ДНЗ. Відповідно місцеве населення не було вчасно поінформоване про проведення обробки угідь», – повідомляють у Держпродспоживслужбі.

Також за даними попереднього розслідування авіаційна обробка здійснена з порушенням відстаней від оброблювальних ділянок до житлової забудови.

За результатами засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Борщівській РДА вирішили:

  • керівництву ТОВ «Агрополіс» призупинити проведення агрохімобробку полів в адміністративних межах Мельнице-Подільської селищної ради до встановлення причин погіршення стану здоров’я жителів с. Іване-Пусте»;
  • Борщагівському відділенню поліції Чортківського відділу поліції ГУ НП України в Тернопільській області розглянути передані матеріали, внести відомості до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань та за виявленими фактами провести досудове розслідування;
  • медичним закладам району продовжувати лікування та спостереження за хворими з симтомами отруєння;
  • фахівцям головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області продовжувати розслідування та встановлення факту порушення норм застосування агрохімікатів.

Розпочато перевірку ТОВ «Агрополіс». За результатами розслідування та перевірки будуть вжиті відповідні заходи.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...