Новини / Фінанси     25 червня 2018 09:01

Ощадбанк виграв черговий суд проти екс-власників «Креативу»


Ленінський районний суд Кіровограда 21 червня 2018 року задовольнив позовну заяву Ощадбанку про стягнення на його користь кредитної заборгованості ТОВ «Креатив Агро» в розмірі $8,4 млн та 28 млн грн з поручителів – фізичних осіб Максима Березкіна та Юрія Давидова. Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на прес-службу Ощадбанку.

«Таким чином, загальна сума кредитної заборгованості групи компаній «Креатив», стягнутої за рішенням судів на користь Ощадбанку з Максима Березкіна та Юрія Давидова, досягнула $212,7 млн, 12,7 млн євро та 255 млн грн», – йдеться у повідомленні.

Суд також відмовив у задоволенні зустрічних позовів зазначених осіб про припинення правовідносин за договорами поруки, укладеними з банком у забезпечення належного виконання кредитних зобов’язань ТОВ «Креатив Агро».

У провадженні Ленінського районного суду м. Кіровоград залишається ще одна справа, порушена за позовом банку, про стягнення заборгованості ПрАТ «Креатив» у розмірі $110,6 млн та 518,5 млн грн з попередніх власників та топ-менеджерів групи компаній.

У лютому 2016 року державні банки Укрексімбанк і Ощадбанк подали позови до суду на агрокомпанію «Креатив» про відшкодування $33,1 млн і 57,7 млн грн.

У квітні 2016 року Ощадбанк виграв суд проти групи на 500 млн грн. У травні 2016 року Ощадбанк відсудив $25 млн у екс-власника «Креативу» Березкіна. Крім того, у лютому цього року банк вирішив розпродати майно групи компаній «Креатив».

Строк виконання кредитних зобов`язань ПрАТ «Креатив», ПАТ «Креатив груп» перед Ощадбанком за кредитними договорами настав у січні 2015 року, проте претензійно-позовну роботу розпочато у липні 2015 року, після зміни складу засновників відповідних товариств, та до суду заявлено позови щодо погашення лише частини заборгованості, у розмірі $57,7 млн.

Група «Креатив» у минулому – один з найбільших переробників сільськогосподарської продукції в Україні, який займався виробництвом жирів і маргаринів, соняшникової олії і шроту, соєвого шроту та олії, біопаливних пеллет, а також сільським господарством – рослинництвом і тваринництвом.

До серпня 2015 компанія належала Станіславу Березкіну і Юрію Давидову. У серпні компанія була виставлена на продаж через борги – станом на кінець березня 2015 року борг групи становив $605 млн.

Наприкінці серпня компанія змінила акціонерів – керуючим акціонером компанії став Рисбєк Токтомушев, який раніше займав посаду голови наглядової ради «БТА Банку».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також