Новини    21 серпня 2018 16:33

Обсяги вирощування свинини на 3,3% менші ніж у 2017 році


У сільгосппідприємствах обсяги вирощування свиней на 3,3% менші, ніж за 7 місяців 2017-го. Таке відхилення відзначається на тлі відставання чисельності промислового поголів’я у порівнянні з відповідним показником на початку серпня 2017-го. Про це повідомляють аналітики Асоціації «Свинарі України».

В асоціації зауважили, що з іншого боку, за останніми даними сільгоспвиробники утримують 3,4 млн свиней, тож відхилення від показника роком раніше складає 1,3% чи менше ніж 50 тис. голів.

«На поступове відновлення показників роботи свинарської галузі «натякають» не тільки скорочення відставання поточних показників від минулорічного рівня та активізація, яка відчутна серед вітчизняних операторів, а й пожвавлення імпорту живих тварин з країн ЄС», – кажуть експерти.

За даними АСУ, за аналізований період українські свиногосподарства імпортували гібридних та чистопорідних тварин сукупною вагою майже 0,6 тис. т сукупною вартістю $3,7 млн. Тож на такі операції вітчизняні свинарі витратили в 3,6 разів більше ніж за аналогічний період минулого року.

«При цьому до звичного «розбавлення» ремонтного молодняку імпортованими чистопородними та гібридними тваринами додався ще й імпорт поросят для відгодівлі. Останнє виступає реакцією відгодівельників на недостатність пропозиції таких країн на внутрішньому ринку. Зауважимо, що середня ціна імпорту товарних поросят вагою 20−35 кг варіювала в межах 3,4−3,7 дол. США/кг, що в цілому відповідало ціні закупівлі таких тварин в Україні», — додали аналітики АСУ.

Нагадаємо, як раніше повідомляв LANDLORD, забій свиней в Україні скоротився на чверть мільйона голів.

Ще немає новин у цій стрічці ...