Новини / Логістика     15 жовтня 2020 17:25

Обсяги перевезення зернових знизились на 20% – Інститут аграрної економіки

Головним чинником зниження обсягів транспортування зернових вантажів став посилений експорт продукції у другому півріччі 2019 року і пізніші строки збирання врожаю у 2020 році

Обсяги перевезень зернових вантажів та мукомольної продукції за перше півріччя поточного року впали майже на 20% (19,9%).  Про це повідомили у Національному науковому центрі «Інститут аграрної економіки».

Так, за інформацією старшого наукового співробітника відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення НЦЦ «Інститут аграрної економіки» к.е.н. Ярослава Навроцького, зниження відбулося нерівномірно в розрізі видів транспорту. Так, транспортування зернових та муки залізницею в січні-червні 2020 року зменшилось на 7,5%, а найбільш суттєво знизилися обсяги перевезень цієї продукції автомобільним транспортом – вони впали одразу на 18,8%. У свою чергу, перевезення зернових та муки морським транспортом стало меншим на 17,3% (усі цифри наведені у порівнянні із аналогічним періодом минулого року). Крім того, слід зазначити, що майже усі експортні вантажі було відвантажено на судна інших країн (українськими суднами за кордон відправлено лише 10,5 тис тонн зернових).

Читайте: Падіння поставок пальмової олії вигідне для українських виробників соняшника

Сумна динаміка, що її продемонстрували перевезення зерна автотранспортом, пов’язана, в першу чергу, із локальними локдаунами, які спостерігалися як раз у другому кварталі цього року. Складнощі із фізичним перетином карантинних кордонів, невизначеність з необхідністю ізоляції та інші карантинні «побічні ефекти» суттєво знизили активність таких перевезень. Скоріш за все, ті самі фактори будуть впливати на обсяги перевезень автомобільним транспортом і у другому півріччі 2020 року, адже у ряді країн вже починають вводити схожі з весняними обмеження.

Крім того, природно, очікуване зменшення виробництва зернових у 2020/2021 МР теж додасть негативного впливу на динаміку транспортних перевезень. Як повідомляють у Інституті, на початок поточного маркетингового року кількість складських залишків збіжжя на підприємствах біла майже наполовину менше, ніж на 1 липня 2019 року.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що обсяги перевезення зернових вантажів по Дніпру скоротились на 27%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також