Новини / Ринок землі     17 вересня 2018 15:59

Обмеження при відкритті ринку землі зменшать її вартість


В Україні планується встановлення обмежень щодо максимального розміру земельної ділянки, мінімальних цінових індикативів та обмеження іноземців, що в свою чергу негативно вплине на динаміку цін. Про це у своїй колонці на «Економічній правді» заявив керівник аналітичного відділу, проектний менеджер EasyBusiness Дмитро Ливч.

Нагадаємо, як раніше повідомляв LANDLORD, минулого місяця Кабінет Міністрів оприлюднив концепцію земельної реформи, в якій прописано низька «запобіжників». Зокрема:  землі с/г призначення можуть купувати тільки громадяни та встановленні граничні розміри площі такої землі «в одні руки».

«Наприклад, значні позитивні зміни в напрямі лібералізації за рахунок скасування ринкових обмежень у таких країнах Центрально-Східної Європи, як Польща та Румунія, призвели до зростання цін на сільськогосподарські землі в 3-4 рази з середніми щорічними темпами зростання вартості землі від 17 до 26% в період після створення ринку, – наголосив експерт.

За його словами, наразі вартість землі сільськогосподарського призначення в Польщі складає більше 10 тис. доларів за гектар, в Румунії – більше 6 тис. доларів.

«В той час українські землевласники з кожним роком існування мораторію на продаж землі недоотримують внаслідок відсутності зростання вартості їх активу (середнє значення нормативної грошової оцінки землі сільськогосподарського призначення в Україні складає близько 1200 доларів за гектар)», – заявив

Нагадаємо як раніше повідомляв LANDLORD, 6 вересня 69 народних депутати звернулись до Конституційного Суду України з вимогою визнати мораторій на продаж-купівлю сільськогосподарських земель таким, що порушує Конституцію.