Новини партнерів

Як прибрати неприємний запах із бака пральної машинки?

Основне завдання пральної машини – приводити хазяйський одяг до ладу, прибираючи забруднення і неприємний запах. Втім, з другим вона навряд чи справлятиметься добре, якщо сама є постійним джерелом відразливого аромату. Краще такого не допускати зовсім, а якщо проблема вже з’явилася, господареві доведеться вжити негайних заходів, щоб повернути машинку в адекватний стан. Список від майстрерні з ремонту пральних машин в Києві https://remont-stiralki.kiev.ua/ щодо можливих причин появи неприємного запаху. Також методи усунення такої проблеми.

Причини появи запаху

Оскільки в барабан пральної машини завантажують брудну білизну, бруд, а саме – органічні компоненти, може залишатися в надрах техніки, створюючи за підвищеної вологості оптимальні умови для розмноження грибка та бактерій. Власники агрегату можуть додатково сприяти цьому, якщо:

  • постійно тримають дверцята люка закритими, заважаючи нормальній циркуляції повітря;
  • надовго залишають випрану білизну всередині барабана;
  • порівняно рідко перуть у гарячій воді, яка була б додатковим фактором знищення мікроорганізмів;

використовують мийні засоби неправильно або в надмірній кількості – залишки деяких порошків теж можуть стати середовищем для розмноження бактерій, що неприємно пахнуть.

Діючи від зворотного, господарі можуть зіграти на випередження – і неприємний запах просто не з’явиться.

Що робити, коли запах уже є?

У багатьох випадках власники техніки замислюються про наслідки неправильного використання пральної машини тільки після того, як воно стає очевидним завдяки стійкому, в’їдливому запаху, що “прилипає” навіть до щойно випраного одягу. На щастя, допомога майстра не знадобиться, проте господарям доведеться попрацювати над тим, щоб барабан знову був осередком чистоти.

Чистка ущільнювача. Тут дуже любить накопичуватися різний бруд, тому саме тут найчастіше розмножуються бактерії і зберігається неприємний аромат. Попередньо вивчіть інструкцію виробника, щоб переконатися, що матеріал не передбачає будь-якого особливого поводження. Однак у більшості випадків ущільнювач зроблений зі звичайної гуми, тому дієвим методом буде його ретельне протирання м’якою ганчіркою, змоченою в мильному розчині або оцті. У майбутньому варто протирати насухо ущільнювач після кожного прання, щоб він не залишався мокрим.

Чищення барабана. На допомогу знову приходить суміш оцту з водою – зазвичай їх змішують у рівних пропорціях. Подібна рецептура допоможе не тільки вбити бактерії, а й боротися з накипом. Ретельно протріть весь барабан, а особливо зони з відкладеннями, губкою, вимоченою в такому розчині. Якщо конструкція пральної машинки допускає зняття вставок барабана, витягніть їх і добре промийте проточною водою, а зворотне збирання проводьте тільки після того, як всі компоненти висохнуть.

Чистка лотка для порошку. Тут неприємний запах з’являється порівняно рідко, але, щоб цього не відбувалося, краще після кожного прання очищати і його.

Прання в гарячій воді. Навіть якщо без нього можна обійтися, краще іноді запускати й таку програму – вона ретельно очищає не тільки одяг, а й різні вузли всередині пральної машини, сприяючи підтримці гігієни.

Провітрювання. Це суто профілактичний захід, який не дасть змоги усунути вже наявний запах, але перешкодить його виникненню. Завжди, коли машинка не пере, люк має бути відкритим!

в пральній машинці неприємний запах

Описані дії допоможуть усунути неприємний запах усередині машинки та насолоджуватися свіжим ароматом одягу після кожного прання.

Марченко Наталія

У журналістиці з 2014 року. Старший редактор стрічки новин landlord

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку