Новини партнерів

Як аграрному бізнесу продавати онлайн

Складний період для українського агросектору триває вже не один рік. Кризу, пов’язану з COVID19 практично одразу змінила повномасштабна війна. В таких умовах будь-яка підтримка та можливість збільшити збут продукції надзвичайно важливі. Багато компаній звернули увагу на можливість продажів онлайн. В цій статті ми розповімо, які можливості для агробізнесу відкриває створення інтернет-магазину та які технічні вимоги до таких магазинів диктує ринок.

Чому саме інтернет-магазин? Ключові можливості, які відкриває інтернет-магазин

Чому присутність онлайн і запуск продажів через інтернет-магазин корисні для аграрного бізнесу і які можливості відриває це рішення? Їх кілька:

Зняття бар’єрів у залученні клієнтів

Значною мірою підприємці аграрного сектору звикли організовувати збут продукції офлайн, через мережу контактів та партнерств. Такий варіант не можна відкидати, однак, він накладає значні обмеження в географії роботи. З допомогою гуртового інтернет-магазину компанія зможе вийти на глобальний ринок сільськогосподарської продукції.

  • Бізнес отримує онлайн-представництво, яке може працювати фактично 24/7. Звісно, при цьому потрібен буде час на обробку замовлень, однак, при впровадженні CRM бізнеси, що приймають замовлення онлайн, все одно матимуть перевагу над конкурентами.
  • Бізнес заощаджує гроші на відкритті та утриманні офісів у інших регіонах. Фактично, маючи інтернет-магазин, сучасні інструменти електронного документообігу та комунікації, можна укладати угоди, оформлювати та виконувати їх дистанційно.
  • Більше можливостей для залучення та утримання клієнтів. Онлайн інструменти продажів спрощують не тільки залучення нових покупців, але й утримання вже наявних.

Але це лише одна з причин запустити продажі агропродукції онлайн.

Вся інформація впорядкована і систематизована

Ми не просто так порівняли інтернет-магазин з офісом. Це не тільки точка продажів, але й зручний інструмент управління та збору інформацію. Він пов’яже маркетингові інструменти та базу даних про замовників, яка може зберігатись в адміністративній панелі чи підключеній CRM системі.

Все це спрощує керування бізнесом, облік фінансів, аналіз продажів та багато інших задач.

Також з допомогою інтернет-магазину зручно презентувати всі товари та пропозиції компанії. Ви також зможете в зручній формі повідомляти важливі новини про діяльність компанії, розповісти, як оформлювати замовлення, розмістити контактні дані компанії.

Як продавати сільськогосподарську продукцію онлайн

Є кілька аспектів, які варто врахувати для успішного старту онлайн продажів для сектору сільськогосподарської продукції.

Розробка інтернет-магазину

Створюючи інтернет-магазин, варто врахувати модель продажів, за якою працюватиме бізнес. У більшості випадків це буде b2b та гуртові продажі. Причина очевидна — бізнес зацікавлений у збуті великих партій продукції та регулярних фінансових надходженнях від продажів.

Сучасні платформи для електронної комерції мають функціонал для гуртових продажів. Одне зі зручних та доступних рішень для створення b2b інтернет-магазину — Shop-Express. Це повністю українська розробка, орієнтована на потреби та специфіку нашого бізнесу. З допомогою цієї платформи можна самостійно створити та запустити b2b інтернет-магазин з інтеграціями, всім, що необхідно для просування, прийому платежів та обробки замовлень.

Організація логістики

Цей аспект для бізнесу мало змінюється в зв’язку зі стартом онлайн продажів. В будь-якому важливо забезпечити доставлення замовлених партій товарів у вказані терміни зі збереженням їх придатності.

Безпека онлайн-платежів

Незалежно від того, що ви продаватимете, необхідно гарантувати безпеку онлайн-оплат. Це підвищує довіру до компанії, формує репутацію бізнесу як надійного партнера та загалом важливо для успіху.

Щоб забезпечити це, краще обирати платформи для створення інтернет-магазинів, що вже мають інтеграції з платіжними системами. А вже вони своєю чергою беруть на себе захист платіжних даних покупців.  Також обов’язково підключити SSL сертифікат для сайту.

Технічна підтримка

Забезпечивши запуск та просування інтернет-магазину, важливо подумати і про технічну підтримку. Будь-яка система потребує оновлення. Можуть знадобитись і консультації технічних спеціалістів. Тому зручними для агробізнесу будуть саме SaaS платформи для створення інтернет-магазинів, зокрема, вже згаданий Shop-Express. Розробники гарантують всім користувачам магазинів технічну підтримку. Це дуже зручно і дозволяє не заглиблюватись в технічні тонкощі, а зосередитись на інших задачах.

Підсумки

Отже, вихід агробізнесу в онлайн сприятиме його розвитку, стійкості та рентабельності, створить нові канали збуту та формування партнерств.

Марченко Наталія

У журналістиці з 2014 року. Старший редактор стрічки новин landlord

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку