Новини партнерів

Все про пампінг: що це, цікаві факти

Все про пампінг: що це, цікаві факти

Пампінг – це популярна методика у бодібілдингу, яка націлена на швидке збільшення об’єму м’язів. Такий вид тренування полягає у багаторазовому повторенні вправ з використанням невеликої ваги та дозволяє збільшити м’язи на 10–20%. Прихильниками пампінгу є відомим бодібілдинги, а саме: Арнольд Шварценеггер, Крейг Тітусу. Особливість методу тренування з невеликими вагами з безліч повторень полягає у тому, що кожну вправу треба виконувати максимально якісно. Програма тренувань повинна бути грамотно складено, кількість повторень не менше 15 разів. Щоб отримати гарний ефект від такого методу треба вживати спортивне харчування, яке додатково допоможе забезпечити організм корисними інгредієнтами.

Переваги та техніка пампінга

Користь пампингу полягає не тільки в збільшення об’єму м’язів, а в наступному:

  • така техніка тренувань не може призвести до травм, оскільки використовується невелика вага;
  • збільшує витривалість;
  • підвищує тестерон (гормон, який відповідає за сексуальність у чоловіків);
  • сприяє спалюванню жирових відкладень.

Але така методика тренування не рекомендована людям з захворюванням серцево-судинної й нервової системи та проблемами зі згортанням крові. Звичайно є і недоліки пампінгу. Така методика тренувань не зовсім підходить для збільшення об’єму м’язів, бо пампінг надає короткочасний ефект і зникає вже протягом декількох годин після фізичних навантажень.

Існує кілька технік пампінгу:

  • суперсети (основна ідея такої техніки полягає у тому, щоб послідовно виконувати кілька вправ на одну або дві групи м’язів без відпочинку);
  • гігантські серії (сенс такої техніки у тому, що працювати на високому рівні з невеликими вагами з безліч повторень).
  • дропсет (полягає у тому, щоб послідовно зменшувати вагу під час повторень)

Види тренувань з невеликими вагами з безліч повторень

Існує три види тренувань пампінгу:

  1. Косметичний (застосовується перед змаганнями, фотосесіями та інше).
  2. Продуктивний (досягається тільки тренуваннями).
  3. Спортхарчовий (застосовується з безліч повторень з невеликими вагами та обов’язково введення у свій раціон спортивне харчування: протеїн, креатин, гейнер, BCAA та інше).

Щоб досягти необхідної мети з методикою тренувань з невеликими вагами з багаторазовим повторенням потрібно займатися чотири рази на тиждень. Обов’язково дотримуватися правильного режиму харчування, водного балансу та вживання спортивного харчування. Спортпит буде відмінним помічником до шляху гарного, рельєфного тіла. Обов’язково треба спробувати пампінг, щоб зрозуміти підходить організму такий метод тренування чи ні.  

Марченко Наталія

У журналістиці з 2014 року. Старший редактор стрічки новин landlord

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку