Новини партнерів

Від вуличних бунтів до дрібних крадіжок: як камери допомагають боротися зі злочинністю

П’ять майже детективних історій, де відео з камер рятує ситуацію — вам буде цікаво це дізнатися!

Сьогодні рішення купити камеру зовнішнього спостереження не є чимось винятковим, та мало хто задумується, які таємниці допомагає розкрити навіть простенька модель, якщо її встановити у слушному місці в слушний час. 

Покупець-утікач

Не лише в магазинах, але й на ринку відеокамера може врятувати від чималих збитків. Це ще раз довела історія, що сталася в одному з обласних центрів.

Чоловік на ринку довго вибирав собі куртку, а потім попрохав продавчиню принести ще зразки. Коли дівчина повернулася, “покупця” й слід простиг, а разом із ним зникла доволі дорога модель.

Однак камера відеонагляду для вулиці, розташована поруч, зафіксувала зовнішність порушника, і того незабаром спіймали.

Сміттєві злочинці

Подружжя з Чернівців не планувало нічого красти, навпаки, вони мали чим поділится з містянами. А саме — купою будівельного сміття, яке вони вивалили просто з бусика поруч із контейнерами для побутових відходів.

Зовнішня камера відеоспостереження зберегла прикмети й самих правопорушників, і номер їхнього автомобіля. За справу взялася поліція.

Таким самим чином камери допомагають спіймати на гарячому й любителів смітити, ламати дерева чи псувати чуже майно та інших дрібних хуліганів.

Камера на дорозі

Більше 23 тисяч дорожніх аварій сталося в Україні протягом 2023 року, і найчастіша причина — перевищення швидкості й нехтування правилами маневрування. Тож вуличні камери в прямому сенсі допомагають зберегти життя учасникам дорожнього руху.

Своєрідною рекордсменкою з боротьби зі злочинністю стала  камера відеонагляду для вулиці, розташована в Житомирській області на трасі “Київ-Чоп”. Лише за літні місяці вона “зібрала” понад 18 мільйонів гривень штрафів за порушення ПДР.

Її “колеги”, що займають наступні щаблі рейтингу з ефективності в роботі, — це камери, встановлені у Вінницькій, Львівській та Київській областях. Їх заслуги в підтримці безпеки на дорогах оцінюються в суми від 4 до 7 мільйонів гривень.

Посміхніться, вас знімають!

Харківський квартирний злодій був затриманий, бо потрапив на відео, зроблене вуличною камерою. В цьому “кіно” він прямує двором будинку, в якому скоїв злочин, з украденим телевізором в руках. До речі, телевізорів чоловік украв аж два, а окрім них — ще чимало побутової техніки.

Тепер йому загрожує термін до 8 років.

І сміх, і… користь!

Не уникнути й потішних моментів, коли йдеться про зовнішні камери відеонагляду.

Наприклад, прикордонникам часто доводиться спостерігати на моніторах зацікавлені морди ведмедів та оленів, які заглядають у вуличні камери.

Так буває й з домашніми системами відеоспостереження — вони фіксують усіх, хто знаходиться поблизу, включаючи сусідського цуцика. Але такі випадки лише ще раз доводять, наскільки ефективне використання камери відеонагляду в системі охорони.

Вуличні камери відеоспостереження вже не раз допомагали знайти винуватців і більш серйозних злочинів, ніж викрадення телевізора. Це й побиття людини, в тому числі й ветерана війни, й булінг серед підлітків, і вуличні бійки чи масштабні ДТП.

Експерти стверджують, що завдяки відеоспостереженню можна уникнути 67% усіх крадіжок, що наразі здійснюються.

Зовнішнє спостереження сьогодні стало звичною частиною системи безпеки установ, приватних домогосподарств, бізнес-об’єктів. Це вигідно й доволі просто — навіть одна камера відеонагляду здатна зберегти вам чимало коштів та нервів.

А підібрати потрібну модель і отримати інструкції щодо встановлення ви можете в інтернет-магазині EServer, де працюють найдосвідченіші консультанти. Ми готові відповісти на ваші питання й поділитися досвідом.

Марченко Наталія

У журналістиці з 2014 року. Старший редактор стрічки новин landlord

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку