Поради з вибору сонячних панелей для дому

В сучасних реаліях альтернативне джерело енергії як ніколи актуально. Використовуючи сонячні панелі, можна не тільки залишатися з електроенергією за будь-яких обставин, але й зекономити на її постачанні. Перед тим як наважитись на таке рішення, буде не зайвим ознайомитися з тим, які бувають сонячні панелі та за якими критеріями їх обирати для дому.
Моно- й полікристалічні панелі: переваги та недоліки
Обирати сонячні батареї варто з урахуванням одного важливого критерію — як в майбутньому буде обслуговуватися обладнання. Щоб зрозуміти, полі чи моно панелі Вам потрібні, для початку ознайомимося з головними характеристиками кожної з моделей.
Монокристалічні сонячні панелі — це преміальний варіант з високою ефективністю, але й з високим цінником. Така модель має наступні переваги:
- високий рівень ефективності;
- для встановлення необхідно мінімум простору;
- тривала експлуатація з мінімальними витратами;
- естетичний зовнішній вигляд.
Якщо розглядати недоліки, то тут відзначимо лише не дуже доступну ціну. Полікристалічні моделі мають нижчу продуктивність, вимагають вагому кількість простору для розташування й довгий термін експлуатації. Перевагою є й доступна ціна. Важко однозначно сказати, які з панелей краще придбати, адже кожен різновид підходить для певних ситуацій.
У випадку, коли площа дозволяє не замислюватись про розміри панелей, а бюджет обмежений, полікристалічні пристрої підходять ідеально. В протилежному випадку краще зробити вибір на користь монокристалічних панелей.
Додаткові критерії вибору сонячних панелей
На етапі вибору відштовхуватись лише від різновиду панелей недостатньо. Додатково потрібно враховувати й чималу кількість критеріїв, щоб отримати ефективне обладнання. Розглянемо ці критерії детальніше.
Якість та кількість кристалів у модулі
Сонячні панелі складаються з певної кількості модулів, які виробляють напругу. Саме від них залежить номінальна потужність. На цей параметр впливає й розмір кожного з елементів модуля. Враховувати потрібно й потреби загальної системи. Чим вони вищі, тим більше модулів знадобиться для забезпечення електроенергією всього дому.
Максимальна потужність та напруга
Ефективність монокристалічних та полікристалічних сонячних панелей становить близько 12-19%. Чим нижче напруга, тим вища ефективність панелі й навпаки. Якщо потрібно збільшити потужність, кращим рішенням буде поєднати кілька панелей оптимальної напруги.
Наявність захисних діодів
Ця функція збільшує загальну вартість сонячних панелей для дому, але подовжує їх термін експлуатації. Це пов’язано з тим, що захисні діоди зменшують ймовірність перегріву та виходу загальної системи з ладу. Якщо ж перегорить хоча б одна панель, уся батарея може перестати працювати — її ремонт це зовсім не дешеве задоволення.
Ефективність та продуктивність сонячних панелей
Обираючи сонячні панелі для дому, варто враховувати продуктивність обраного обладнання. Саме коефіцієнт корисної дії визначає, скільки електричної енергії вдасться отримати з сонячного випромінювання і як швидко вона оновлюється.
Чим вищий цей показник, тим ефективніше використовувати сонячні панелі. Крім коефіцієнта корисної дії, продуктивність обладнання також визначає температурний коефіцієнт — чим він нижче, тим краще.
Сонячні панелі сьогодні — це дійсно гарний спосіб отримати альтернативну електроенергію. Щоб вдалось реалізувати цей задум, краще звернутися до фахівців Controlmaster й отримати консультацію з вибору панелей.