Як показує практика, люди часто використовують занадто багато коробок і непотрібних пакувальних матеріалів під час переїзду. Це не тільки збільшує вартість перевезення, а й створює зайву роботу з розпакування на новому місці.
При цьому, упакувати речі компактно і надійно цілком реально, навіть без допомоги професійних вантажників. Цього можна домогтися, якщо знати кілька простих правил і лайфхаків, про які ми й розповімо далі.
Як вибрати пакувальні матеріали для переїзду?
Як правило, для перевезення речей Вам можуть знадобитися:
- Коробки. Віддавайте перевагу новим, міцним коробкам з гофрокартону. Вони надійніші та довговічніші, ніж вживані коробки. Вибирайте розмір коробок залежно від габаритів і ваги речей. Для важких предметів, наприклад книг, краще брати невеликі коробки. Для легких і об’ємних — великі.
- Пакувальний папір і бульбашкова плівка. Ними зручно обгортати тендітні предмети — посуд, вази, рамки. Бульбашкова плівка забезпечить додатковий захист від ударів. Якщо бюджет обмежений, замість плівки можна використовувати пледи, рушники, м’який одяг.
- Вакуумні пакети. Відмінне рішення для одягу, постільної білизни, м’яких іграшок. Дозволяють зменшити обсяг речей у 2-3 рази. Обирайте щільні пакети з надійною застібкою.
- Наповнювач. Щоб речі не бовталися в коробках, заповнюйте порожнечі м’ятим папером, пінопластовими кульками, клаптями тканини. Це вбереже вміст від пошкоджень під час перевезення.
- Спеціальне пакування. Для деяких речей, наприклад телевізора, монітора, музичних інструментів, бажано підібрати коробки, які максимально відповідають їхньому розміру і формі. Можна замовити їх у компанії з перевезень або пошукати в спеціалізованих магазинах.
Порада! Ви можете не витрачатися на пакувальні матеріали, а замовити транспортування особистих речей «під ключ» — https://www.inka-trans.ua/perevezennya-rechey/. У такому разі, коробки, скотч, стрейч та інше пакування вже буде включено у вартість самого перевезення.
Як правильно упакувати речі для перевезення?
Матеріали готові та залишилося тільки правильно ними розпорядитися. Займемося всім по черзі:
- Сортування. Розберіть речі за категоріями — одяг, взуття, посуд, техніка, книги тощо. Такий підхід дасть змогу упаковувати однотипні предмети разом. Непотрібні речі краще відразу відкласти в окрему купу і позбутися їх, а не тягнути з собою.
- Крихкі предмети. Загорніть кожен у пакувальний папір або пухирчасту плівку. Для посуду підійдуть і звичайні рушники. Уявіть, що упаковуєте сервіз улюбленої бабусі — поводьтеся з речами максимально дбайливо. Прокладіть дно коробки м’яким матеріалом, акуратно складіть туди загорнуті предмети та заповніть проміжки м’ятим папером або тканиною. Не кладіть крихке на саме дно і по кутах коробки. Про інші правила перевезення крихких вантажів докладніше можна прочитати за посиланням.
- Одяг і текстиль. Складіть речі стопками або закрутіть в рулони, щоб займали менше місця. Використовуйте вакуумні пакети — завдяки їм Ви зможете вмістити у 2-3 рази більше речей. Підпишіть пакети, щоб потім легко знайти потрібне.
- Техніка. Складіть дроти й приберіть в окремий пакет. Відкрутіть знімні деталі, наприклад полиці з холодильника. Для пакування краще взяти оригінальні коробки або підібрати максимально відповідні за розміром. Закріпіть кабелі та частини, що рухаються, скотчем. Прокладіть дно і стінки коробки пакувальним матеріалом.