Автоматизація насосних станцій: сучасні підходи

Керування насосними системами завдяки інтелектуальним пристроям сприяє стабільній та безпечній роботі обладнання, незалежно від тиску в інженерній водопровідній мережі. Автоматика до насосної станції оптимізує роботу насосного агрегату, захищає його від перенавантажень та продовжує експлуатаційний термін. Завдяки інтелектуальному оснащенню найпростіший насос, що працює в колодязях чи свердловинах, перетвориться на повноцінну насосну установку.
Комплектація автоматичної системи для насосних станцій
Автоматика для насосів відповідає за своєчасне ввімкнення/вимкнення пристроїв. Забезпечення роботи автоматики залежить від наявності значної кількості спеціально призначених датчиків:
- частотного перетворювача – захищає насос від стрибків напруги в електромережі та регулює його роботу, залежно від об’єму робочої рідини;
- контролера потоку – гідроконтроль стежить за об’ємом, рівнем води, допомагає контролювати гідропараметри в мережі водовідведення та водопостачання, має функції моніторингу за перевантаженнями та витоками;
- реле «сухого ходу» – запобігає вмиканню насоса за відсутності рідини або недостатньому її тиску, що призводить до передчасних пошкоджень;
- контролера тиску – він налаштовується під максимальні та мінімальні показники для спрацювання насоса, якщо тиск виходить за встановлений діапазон, контролер вимикає станцію, реле буває механічним та електронним.
Робота деяких моделей автоматичних блоків керування базується на мікропроцесорах, які автоматично спрацьовують при заданих параметрах на певну кількість рідини, яка проходить крізь витратомір.
Типи автоматичних систем для насосів
Купити автоматику для керування насосними станціями можна двох типів – механічну та електронну.
- Механічна. Оснащена реле, що вмикає та вимикає насос при зміні тиску. Має визначені пороги спрацювання. Автоматика вимикає агрегат, якщо показник тиску сягне нижнього порогу чи у колодязі закінчиться вода.
- Електронна. Це сучасний варіант. В ній передбачене електронне реле тиску води та потоку, які спрацьовують за індивідуальними налаштуваннями користувача або заводськими. Залежно від моделі обладнання, реле може працювати в кількох режимах. Автоматика запобігає перегріванню насоса, перенавантаженням, холостому ходу, захищає від гідроударів, автоматично відновлює роботу агрегату після примусового зупинення, має функцію плавного запуску.
Переваги електронної системи автоматизації очевидні. Завдяки захисним інтелектуальним опціям, можна запобігти несправностям техніки та її виведенню з ладу.
Розумний вибір – гарантія стабільного функціонування
Основними показниками при виборі автоматики для насосів є:
- потужність насосної станції;
- наявність різних видів реле;
- функціонал автоматики;
- показники максимальної напруги та струму;
- надійність виробника.
Правильний вибір, порівняння технічних можливостей обладнання та придбання якісної моделі забезпечить функціональну та безпечну роботу насосної станції без участі користувача.