Новини    08 листопада 2017 16:17

Нові сорти помідорів економлять 90% води


На півночі Ізраїлю вирощують помідори, які майже не потребують поливу. 40 000 кущів нових сортів вимагають на 90% менше води порівняно зі звичними сортами, повідомляє znaj. До всього, новинка здатна пережити посуху і високу температуру.

«Для отримання плодів необхідно поливати кущі водою. Але нас цікавить, чи можна домогтися того ж результату, обмеживши деякі сорти у воді. Щойно з’ясуємо, який сорт зможе витримати наджорсткий режим, одразу ж перейдемо до наступної стадії досліджень», – каже агроном Сата Міт Кош.

Завдання вивести стійкі до посухи томати вчені отримали в рамках Європейського дослідницького проекту. В лабораторії щорічно тестують 700 сортів. Найвдаліші відбирають на насіння.

Раніше Landlord презентував в Україні сучасні технології виробників крапельних зрошувальний систем – компаній Netafim та Naandanjain. Про це йшлося на семінарі у семінарі «Україна-Ізраїль: інновації й технології в агробізнесі», що відбувся у Києві.

Інновації компаній допомагають багатьом країнам в всьому світі економити воду й кошти, поливаючи рослини чітко визначеною необхідною кількістю води. Сьогодні Netafim є провідним світовим виробником систем крапельного зрошення, й економить фермерам 30-70% води.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...