Новини    22 лютого 2022 07:30

Норвегія понад 15 років є найбільшим імпортером риби та морепродуктів до України

Найбільше риби та морепродуктів Україна імпортує з Європи та Північної Америки

Риба та морепродукти увійшли до трійки товарів-лідерів з основних видів імпортованого до України агропродовольства. Його обсяги на 28,6% зросли у порівнянні з минулим роком. Про це повідомляє пресслужба Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”.

“За даними Державної митної служби, у 2021 році обсяги імпорту продукції групи “Риба, ракоподібні та молюски” становили $874 млн, на 28,6% перевищивши вартість закупівель цього виду агропродовольства у $680 млн 2020 року. Україна закуповує переважно морожену, а також свіжу й охолоджену рибу, рибне філе і різних ракоподібних”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що найбільше риби та морепродуктів Україна імпортує з Європи та Північної Америки. Лідируючу позицію вже понад 15 років поспіль займає Норвегія.

“У 2021 році вартісна частка Норвегії залишилась найбільш вагомою у вітчизняному імпорті продуктів моря, склавши 35,2%”, – заявив старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” Богдан Духницький.

Імпортери риби та морепродуктів:

  1. Норвегія (35,2%),
  2. Ісландія (13,2%),
  3. США (7,7%),
  4. Канада (5,6%),
  5. Велика Британія (4,7%),
  6. Іспанія (4,4%).

Сукупно ці шість країн сформували майже 71% імпорту продуктів моря до України.

Довідка. У 2020 році частка продуктів цієї групи у структурі закордонних поставок сільгосппродукції до України виявилась найбільшою і склала близько 11%.

Раніше Landlord повідомляв, що на експорті живої риби у січні Україна заробила на 9,5% більше.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...