Новини    19 вересня 2018 13:09

Низький попит знижує ціни на вітчизняну кукурудзу  


Якщо ще місяць тому за кукурудзу нового врожаю в порту пропонували 180 $/т, то наразі ціни опустилися до 156-160 $/т або 5200-5250 грн/т. Про це повідомляють на сайті «Електронної зернової біржі України».

Погода сприяє отриманню гарного врожаю кукурудзи, проте його може спіткати доля минулорічного збору, коли до середини січня через низький попит на вітчизняну кукурудзу ціни в порту не перевищували 150 $/т.

За даними Мінагрополітики, Україна у 2018/19 МР збільшить в порівнянні з попереднім сезоном виробництво кукурудзи на 19,4% до 29,5 млн т, та експорт до 22 млн т. Станом на 18 вересня з 402 тис га (9% площ) намолочено 2,2 млн т кукурудзи з врожайністю 5,49 т/га.

Головним чинником падіння цін стали прогнози збільшення виробництва кукурудзи в США та зниження цін на неї до 135,2 $/т, а також низький експортний попит на пшеницю та ячмінь, що викликало перевантаженість портів та стримує купівлю кукурудзи в портах.

Торговельні суперечки США з ЄС та Китаєм дозволять Україні активізувати експорт кукурудзи. Через викликане посухою зниження виробництва, ЄС збільшить імпорт кукурудзи до 19,5 млн т. Проте шанси вітчизняної кукурудзи зайняти нішу на ринку ЄС залежатимуть від спроможності трейдерів та логістів забезпечити швидке відвантаження зерна з елеваторів.

Бразилія продовжує активно експортувати кукурудзу й протягом вересня планує реалізувати ще 3,2 млн т. Суха погода в США пришвидшує дозрівання кукурудзи й вихід її на світовий ринок.

Завдяки сприятливій погоді темпи сівби кукурудзи в Бразилії випереджають графік. За даними агенції Deral, кукурудзою першого врожаю вже засіяно 37% запланованих площ проти 12% на цю ж дату в минулому році, що може призвести до більш раннього збирання зерна в лютому.

Ще немає новин у цій стрічці ...