Новини / Технології     28 лютого 2019 13:03

Нідерландські теплиці з LED-освітленням: 55 кг томатів з квадратного метра

У нідерландському науково-дослідницькому центрі томат виноградного сорту Merlice вирощують при поєднанні LED і Son-T освітлення. У дослідному проекті поставили за мету до кінця 18-го тижня збору врожаю отримати понад 55 кг помідорів з квадратного метра.

Про це повідомляє HortiDaily.

Проект Hybrid Lighting Tomato розпочався Delphy Improvement Center (Нідерланди) в середині вересня минулого року – саме тоді в теплицях було посаджено помідори сорту Merlice. Зараз іде 13-й тиждень збору врожаю, тобто дослідники вже на півдорозі до мети – 55 кг/м² до кінця 18-го тижня.

Читайте: Мексиканські виробники томатів подали в суд на Міністерство торгівлі США

У теплицях за основу освітлення було взято установку Son-T потужністю ± 105 Вт/м². Для світлодіодного освітлення залишили 54 Вт/м². Після ретельної оцінки клімату в теплиці в листопаді дослідники вирішили припинити поливання заздалегідь, і культура відразу отримала правильний баланс. Відтоді щотижня вони критично оцінюють кліматичні налаштування. За останні 8 тижнів було внесено лише незначні зміни щодо кліматичної стратегії.

На сьогодні вже отримано понад 25 кг помідорів з квадратного метра, які відповідають стандартам якості – із середньою масою плодів 155 г. Тобто, очевидно, що запланованих цілей експериментаторам вдасться досягти.

Дослідники стверджують про додаткові переваги тестованої освітлювальної установки, що поєднує LED-технології і освітлення Son-T.

Landlord раніше повідомляв про те, що Україна нарощує зимовий експорт тепличних овочів. Причина – використання LED-технологій.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також