Новини    22 червня 2018 12:06

Незважаючи на посуху, ячмінь української селекції дасть 60 ц/га


Сорти і гібриди зернових культур селекції установ Національної академії аграрних наук демонструють високу врожайність та стійкість до посухи. Про це заявив Президент НААН Ярослав Гадзало під час Міжнародного дня поля у Виставково-інноваційному центрі академії на Київщині.

Він повідомив, що станом на початок жнив середня врожайність озимого ячменю і південних областях України складає 38,8 ц/га.

«Підприємці, які використовують сорти і гібриди НААН, в першу чергу ячменю, планують цього року отримати 60-70 центнерів незважаючи на посуху. Наші сорти витримують складні погодні умови і дають гарні врожаї», — додав Ярослав Гадзало.

В рамках дня поля презентували понад 1000 сортів та гібридів озимої пшениці, ярого ячменю, вівса, ярого ріпаку, тритикале, гірчиці української селекції.

«Підприємці мають змогу обрати сорти, що найбільш адаптовані під кліматичні умови їхнього регіону. А наші селекціонери мають чітке завдання — співпрацювати з виробниками і вести науковий супровід виробництва для збільшення врожаї», — підкреслив Президент НААН.

Зі свого боку перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк підкреслив важливість нарощування експорту насіння української селекції.

«Я побачив, що поля і рослини у чудовому стані. Нам дійсно є чим пишатися. Наразі потрібно згуртуватися і зробити ці здобутки комерційно привабливим. Це конвертується у зростання експорту і добробуту кожного селекціонера».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...