Новини    06 березня 2018 16:14

НБУ назвав розмір міжнародних резервів


Міжнародні резерви України на 01 березня 2018 року залишилися майже на рівні початку лютого та становили $ 18 409,8 млн. Про це повідомили у Національному банку України.

За інформацією НБУ, поповнення міжнародних резервів протягом лютого відбувалося насамперед за рахунок інтервенцій на валютному ринку. Приплив капіталу нерезидентів разом із збільшенням надходжень валютної виручки від експортерів на тлі збереженням сприятливої кон’юнктури на світових ринках позитивно вплинув на пропозицію валюти на міжбанківському ринку. Це дало можливість Національному банку викуповувати надлишок валюти з ринку для поповнення резервів, не протидіючі зміцненню обмінного курсу гривні

«За підсумками лютого Національний банк купив на міжбанківському ринку $426,9 млн, у тому числі $222,0 млн – заінтервенціями у формі запиту найкращого курсу. Крім того, Національний банк продав $30,0 млн за інтервенціями у формі запиту найкращого курсу. Таким чином, чиста купівля валюти Національним банком становила $396,9 млн». – йдеться у звіті.

Також у лютому до резервів надійшло $137,4 млн від розміщення Урядом ОВДП, деномінованих в іноземній валюті.

Разом з тим, зазначають у прес-службі, у лютому було здійснено платежі уряду та НБУ за державним боргом в іноземній валюті на суму 536,8 млн доларів.

«Зокрема, 465,9 млн дол. США було сплачено на користь Міжнародного валютного фонду. Ще 70,9 млн. дол. США булоспрямовано на обслуговування і погашення державного боргу в іноземній валюті, з них 16,0 млн. дол. США – на обслуговування ОВДП в іноземній валюті», – звітують в НБУ.

Крім того, на обсяг резервів вплинули переоцінка фінансових інструментів, а саме зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют, на суму $41,9 млн.

В цілому, станом на 01 березня 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває 3.5 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...