Новини

НАЗК не каратиме декларантів, які помилились при подачі даних на суму до 302 тисяч

НАЗК внесло зміни до Порядку проведення повних перевірок, розмежувавши недостовірні та неточні відомості, залежно від розміру виявлених розбіжностей у декларації.

В Агентстві пояснили, що нині до 100 прожиткових мінімумів – це неточні відомості:

  • для декларацій, поданих у 2023 році, – це не більше 268,4 тис. грн,
  • для декларацій, поданих у 2024 році – 302,8 тис. грн

Усе, що більш як 100 прожиткових мінімумів – недостовірні.

У НАЗК зауважили, що про зазначені неточні відомості у декларації не будуть запитувати пояснень декларанта. Разом з тим, на запит уповноваженої особи декларант буде зобов’язаний надати копії документів, що підтверджують достовірність зазначених відомостей, якщо вони відсутні у розпорядженні НАЗК.

Надати пояснення як і раніше залишається правом декларанта. Для спрощення процедури заповнення декларації та уникнення в ній помилок НАЗК розробило функцію “Дані для декларації” в Реєстрі декларацій, — мовиться у повідомленні.

Нагадаємо, протягом пів року Національне агентство з питань запобігання корупції виявило у військкомів необґрунтовані активи на понад 255 млн грн. Матеріали щодо воєнкомів передано до відповідних органів, заявили в НАЗК.

17 жовтня на засіданні Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт 9269-д про посилення фінансового моніторингу PEP (політично значущих осіб). Ним передбачено, що топпосадовці набувають довічного статусу РЕР і їхні правочини будуть перевіряти все життя.

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло одного з найбільших світових портових операторів DP World до переліку міжнародних спонсорів війни.

Анна Лиса

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку