Новини    10 серпня 2017 10:40

Найбільші пивовари Бельгії й Туреччини об’єднаються в Україні


Потужний світовий пивоварний концерн Anheuser-Busch InBev зі штаб-квартирою в Бельгії й турецька пивоварна компанія-лідер Anadolu Efes уклали угоду про об’єднання свого бізнесу на території України й Росії у рівних частках.

Угоду укладуть до кінця першого півріччя 2018 року. Майбутня назва об’єднаної компанії – AB InBev-Efes. До цього моменту AB InBev і Anadolu Efes працюватимуть як незалежні бізнеси.

Рішення є наслідком торішньої угоди про злиття AB InBev і SABMiller, після якого бельгійці отримали 24% акцій Anadolu Efes.

У компаніях вважають, що плановане партнерство в Росії і Україні посилить конкурентні позиції брендів на обох ринках і сприятиме розвитку. Крім того, об’єднання дозволить збільшити цінність частки AB InBev в портфелі Anadolu Efes.

Згідно з рейтингом LANDLORD, компанія «Ефес Україна» торік вийшла з «великої четвірки» пивоварів на українському ринку. Через воєнні дії на сході вона була змушена залишити завод у Донецьку. Anadolu Efes переорієнтувалася на імпорт продукції своїх марок з Молдови і Туреччини, й з українського ринку остаточно не пішла.

Серед пивоварних компаній в рейтингу за 2016 рік лідерство тримає «Оболонь» з виручкою в 4,78 млрд грн. За нею слідують «Carlsberg Україна» (виручка – 4,58 млрд грн) і «САН ІнБев Україна» (виручка – 3,82 млрд грн).

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...