Новини    13 серпня 2018 17:31

Навіщо «Нібулону» зерновози Mercedes


Зерновози Mercedes-Benz стали важливим інструментом стратегії збільшення перевезень зернових річковим транспортом, яку втілює «Нібулон».

Стати ближче до кожного сільгоспвиробника — саме таку мету ставить перед собою «Нібулон», один з лідерів вітчизняного аграрного ринку. Досягнути цього можливо за рахунок максимального переорієнтування перевезень зернових на річковий транспорт. Компанія послідовно впроваджує цю стратегію: вже сьогодні річками України «Нібулон» транспортує 2,5 млн т зернових та олійних культур щорічно, а в найближчі роки перевезення водою зростуть до 4 млн т на рік.

Така логістична модель, враховуючи розгалужену мережу річкових перевантажувальних терміналів на Дніпрі та Південному Бузі, а також розташування елеваторних комплексів компанії, дозволяє аграріям зменшити плече доставки сільськогосподарської продукції до 80–100 км. Саме для досягнення цієї мети серед іншого в липні 2017 року автопарк компанії поповнили 15 сучасних зерновозів на базі вантажівок Mercedes-Benz Actros нового покоління.

Ефективність понад усе

Вибір автомобілів Mercedes-Benz цілком закономірний. Вантажна техніка цієї марки — еталон економічності, надійності, найвищої якості та комплексної безпеки. Тягачі Actros чудово зарекомендували себе під час експлуатації в різноманітних кліматичних умовах по всьому світу.

Оновлення парку компанії «Нібулон» сучасними зерновозами сприяє зменшенню навантаження на дороги та збереженню екології довкілля. Арифметика тут проста. Маса порожнього автопоїзду на базі Mercedes-Benz Actros нового покоління майже на 2 т менша за масу аналогічного автопоїзду попередніх років випуску. Завдяки полегшеній конструкції машин додатково можна перевозити 2 т вантажу, що відкрило для компанії перспективу оптимізації перевезень за рахунок зменшення чисельності автопарку на 10% при однаковому об’ємі вантажу.

Ще один аспект оптимізації — зменшення витрати пального. У завантаженому стані використовувані компанією «Нібулон» зерновози Mercedes-Benz Actros витрачають близько 25 л/100 км, що майже у півтора раза менше за витрату інших іномарок та вдвічі менше за витрати традиційних для України вантажівок КамАЗ чи МАЗ.

Оновлення парку “Нібулона” сучасними зерновозами сприяє зменшенню навантаження на дороги та збереженню екології

Особливе замовлення

Компанія Mercedes-Benz дуже ретельно підійшла до комплектації вантажівок Actros для «Нібулона», які були створені у спеціальному заводському виконанні для роботи з напівпричепами-зерновозами. Також ці машини призначалися для перевезення пального, тому частина з них отримала систему ADR для транспортування небезпечних вантажів. Усі автівки партії адаптовані до українських дорожніх умов і обладнані всім необхідним для ефективної роботи підприємства. Придбані компанією «Нібулон» машини оснащені ефективними турбодизельними шестициліндровими двигунами, які відповідають екологічному стандарту Євро-5.

Подвійний розподільчий вал, система впорскування Common Rail з посиленням тиску пального X-Pulse, асиметричний турбокомпресор та потужне моторне гальмо — головні елементи конструкції цього силового агрегату. Така комбінація характеристик забезпечує швидкість перевезень без зайвих витрат пального. Також автомобілі Mercedes-Benz Actros обладнані системою SCR, завдяки якій шкідливі викиди для навколишнього середовища оксиди азоту NOх розкладаються на воду та азот. Для порівняння: згадувані КамАЗи й МАЗи при витраті 1 т пального викидають у атмосферу до 31,4 кг діоксиду азоту, спричинюючи забруднення атмосфери, тоді як сучасні Actros завдяки використанню реагенту AdBluе максимально мінімізують шкідливість цих викидів. Тим самим компанія «Нібулон» дбає про чистоту повітря та дотримання екологічних стандартів. Кабіна StreamSpace у поєднанні з автоматичною трансмісією PowerShift-3 з електронним керуванням забезпечує високий рівень комфорту та сприяє зменшенню втоми водіїв. А новітні електронні помічники покращують ефективність роботи та забезпечують високий рівень безпеки. Наприклад, встановлена на цих машинах система технічного контролю Telligent у режимі реального часу обробляє інформацію від численних датчиків і дотримує навантаження на мотор в оптимальному діапазоні, зменшуючи зношення двигуна, трансмісії та гальмівної системи.

Вантажна техніка Mercedes-Benz – еталон економічності, надійності, найвищої якості та комплексної безпеки

Місія здійсненна

Щороку «Нібулон» транспортує річками 2,5 млн т вантажів. А кожен мільйон тонн річками — це економія на ремонті дорожнього покриття вартістю 800 млн гривень. У компанії планують довести обсяг річкових перевезень до 60% у системі власної логістики, що економитиме до 4 млрд гривень на ремонті доріг.

На службі компанії «Нібулон» свій внесок у цю важливу справу роблять і вантажівки Mercedes-Benz. За рік, з моменту придбання зерновозів, вони довели свою ефективність та надійність. Дбайливе ставлення та своєчасне технічне обслуговування забезпечують безперебійну роботу та вчасну доставку зернових до перевантажувальних терміналів.

Завдяки сучасним зерновозам Mercedes-Benz компанія «Нібулон» на власному прикладі демонструє, що Україна може бути справжньою європейською державою в усіх аспектах — як за якістю використовуваної техніки, так і за рівнем досконалості транспортних перевезень.

Унікальний випадок: компанія «Нібулон» розвиває водні перевезення, зменшуючи навантаження на автомобільні шляхи і витрати на їх ремонт, що безумовно впливає на стан українських автодоріг. Таким чином, українці отримують якісні автошляхи, якими будуть їздити більш сучасні нові автомобілі.

Текст: Вадим Добровольський     Фото: «Нібулон»

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...