Новини / Овочівництво     24 січня 2022 08:45

Навесні значно подорожчає картопля

Ціни на усі овочі борщового набору в Україні на сьогодні істотно переважають показники минулого року

Ціни на картоплю вищі, ніж торік через значне розширення площ під культурою та більший урожай. Проте закладання неякісної картоплі у сховища збільшить ціни навесні до вищого рівня, ніж на той же час 2021 року. Про це заявив Олександр Хорев, керівник проєкту «АПК-Інформ: овочі та фрукти».

«Ціни на усі овочі борщового набору в Україні на сьогодні істотно переважають показники минулого року, а деякі основні позиції подорожчали в рази. Винятком є картопля: через збільшення її валового збору виробники змушені реалізовувати свою продукцію дешевше, ніж у цей самий час минулого року», – зауважує експерт.

Він додає, що станом не середину січня гуртові ціни на картоплю в Україні в середньому залишалися на позначці 4,5 грн/кг, і хоча є стабільний попит з боку покупців, фермери не ризикували підвищувати цінники саме через достатню пропозицію товару на ринку.

«Однак ситуація може змінитися вже у найближчі 1–2 місяці», – додає Хорев. Він відзначає, що навесні 2021 року фермери значно збільшили площі під картоплею. Проте її якість через погодні умови була поганою.

«Як результат, збільшення площ під культурою дозволило фермерам дещо покращити загальні показники валового збору картоплі в Україні порівняно з попереднім сезоном, але саме зростання частки неякісної продукції, яку також відправляли у сховища, може призвести до зростання цін на внутрішньому ринку, – констатує експерт. – З більшою ймовірністю вже до середини весни 2022 року на внутрішньому ринку України цінники на картоплю стандартної якості мають усі шанси перевищити показники 2021 року».

Нагадаємо, імпорт Україною свіжої або охолодженої картоплі у 2021 році сягнув 42,25 млн дол., що у грошовому вираженні утричі менше проти показника 2020 року.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!