Новини / Тваринництво     28 січня 2019 11:46

Науковці з НААН розказали, як розводити побільше кіз

Науковці Національної академії аграрних наук (НААН) розробили стратегію розвитку галузі козівництва. Для цього пропонують готувати більшу кількість фахівців у профільних ВНЗ, сприяти розвитку малому фермерському бізнесу та використовувати передові напрацювання вчених щодо селекції й утримання тварин.

Про це повідомляє прес-служба НААН.

Експерти відзначають: сьогодні в умовах глобалізації напрямок виробництва молока має значний потенціал. Тому фахівці Інституту тваринництва ім. М.Ф. Іванова «Асканія-Нова» працюють над виведенням нових порід кіз та збільшення їхньої продуктивності.

Крім того, науковці розробили цілу концепцію з розвитку галузі. Насамперед, пропонують збільшити держзамовлення на підготовку фахівців та виділити кошти на проведення дослідів.

ЧитайтеСвиня з Канади Естер популярніша за голлівудських зірок

Наступним етапом має бути підтримка малих фермерів – які вирощують +-30 кіз. Для цього налагодити системи збору в них молока, м’яса тварин, розробити системи державних дотацій чи отримання пільгових кредитів. Також допомагати фермерам купувати с/г техніку й обладнання на вигідних умовах, племінних молочних кіз – на умовах фінансового лізингу із залученням вітчизняних та іноземних лізингодавців.

Водночас, науковці Інституту тваринництва останні 2 роки досліджували продуктивність кіз у степу, тож за потреби можуть надавати консультації фермерам.

Як раніше повідомляв Landlord, 50-річний фермер Джей Лейвер з США зняв на відео, як він танцює в загоні з козами під пісню Cheap Thrills. На своїй сторінці у “Фейсбук” чоловік також розповів, що 15 років тому отримав травму хребта і переніс кілька операцій. “Танці разом з йогою та медитацією – моя єдина альтернатива знеболювальним”, – пише Джей Лейвер.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також