Новини    29 листопада 2021 11:00

Населення України скоротиться до 35 млн уже в 2050 році – ООН

За даними приблизних підрахунків, за межами країни постійно перебувають близько 3 млн українських працівників

Населення України скорочується і, ймовірно, зменшиться до 35 млн до 2050 року. Про це йдеться в документі ООН.

“Населення України скорочується одним із найшвидших у світі темпів і, ймовірно, зменшиться до 35 млн до 2050 року. Низький коефіцієнт народжуваності, високий рівень смертності та постійне зростання рівня зовнішньої міграції руйнують людський капітал України, а отже – і основу для сталого розвитку”, – йдеться в повідомленні.

Недостатній рівень добробуту та відсутність у жінок можливостей поєднувати кар’єру й догляд за дітьми – одні із чинників, які заважають українцям мати бажану кількість дітей.

“Поширеність поведінки з високим ступенем ризику та неінфекційні хвороби є основними причинами одного з найвищих рівнів смертності в Європі, особливо серед чоловіків. Близько третини українців помирають у віці до 65 років. Більше ніж половині цих смертей можна запобігти”, – наголошують в ООН.

Там уточнюють, що, за даними приблизних підрахунків, за межами країни постійно перебуває близько 3 млн українських працівників, і їхня чисельність, ймовірно, надалі зростатиме.

За поточних рівнів скорочення населення чисельність людей працездатного віку скоротиться на 30% до 2050 року. Більш того, Україна є одним із лідерів за рівнем старіння населення в Європі.

Раніше Landlord повідомляв, що у світі поглиблюється кліматична криза, за прогнозом ООН.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...