Новини    13 грудня 2017 17:37

Нардепи намагаються повернути виробникам відшкодування ПДВ при експорті олійних


Щоб відмінити скасування бюджетного відшкодування ПДВ при експорті сої, ріпаку та соняшнику народні депутати працюють над розробкою змін до Податкового кодексу України. Про це сьогодні заявив заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради Олександр Бакуменко.

«Члени Комітету наполягають на необхідності негайного розгляду відповідного законопроекту Комітетом з питань податкової та митної політики, включення його до порядку денного сесії Верховної Ради України та невідкладного розгляду парламентом в четвер» — повідомив нардеп, додавши, що для вирішення питання в поточному році залишається лише один пленарний тиждень.

За словами Бакуменко, під час голосування за підтримку названих поправок до Податкового кодексу, які приймалися 7 грудня, більшість народних депутатів були введені в оману і не розуміли, що голосують за скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних культур.

На його переконання, скасування ПДВ нанесе велику шкоду сільському господарству України, адже призведе до падіння закупівельних цін на них, що почало відбуватися на наступний же день після прийняття цієї поправки. Загальні втрати аграріїв складуть декільки мільярдів гривень.

В цілому, дані культури займають 58,9 % від усіх посівних площ, зайнятих під зерновими і зернобобовими.

Більш того, скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних є грубим порушенням зобов’язань, взятих Україною при вступі до СОТ і підписанні Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...